AGD'den öğrenciler için yaz etkinliği..

Anadolu Gençlik Derneği'nin konuyla ilgili yaptığı detaylı açıklama şu şekilde:

"16 Haziran başlayacak olan Yaz Etkinlikleri yaz tatili döneminde 6 hafta süre içerisinde çeşitli etkinliklerle öğrencilerin Cenab-ı Allah?a, evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan bir sorumlu fert haline dönüştürmenin gayretidir.

Bu amaçla nihai hedefimiz Yaz Etkinliklerine dahil olan bütün gençlerimizle birlikte yürümektir. Nitekim AGD dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı bir ve bütün tutacak kadroların harmanlandığı etkin bir teşkilattır.

Yaz etkinliği programı kapsamında Kuran-ı Kerim, İlmihal, Akaid, Siyer-i Nebi, Hadis, Esma-ül Hüsna, Adab-ı Muaşeret, Kuran-ı Kerim Anlama dersleri verilecek olup; Öğrencilerimize sosyal aktiviteler çerçevesinde havuz etkinliği, film gösterileri, piknik gezileri ve çeşitli oyun ortamları da sağlanacaktır.

Eğitimde özellikle de yaz kursları ve yaz etkinliklerimizde sadece öğretmek değil sevdirmek prensibinden yola çıkıyoruz. Bunu "önce sevgi ve ilgi, beraberinde bilgi ve doğru davranış" olarak formülleştiriyoruz. Buradan ailelere sesleniyoruz, diyoruz ki, getirin çocuklarınızı bize Anadolu gençliğe teslim edin, öğrencilerimiz hem öğrensinler, hem eğlensinler hem de gelecekte bu millete faydalı olacak nesiller haline gelsinler.

Kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler; "Erkek: 0554 482 86 77, Bayan: 0544 540 31 54" numaralı hatlardan bize ulaşabilecektir."

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2722568/agdden-ogrenciler-icin-yaz-etkinligi