Tatangalar yeni stat önünde hesap sordu!

Yeni stat önünde toplanarak basın açıklaması okuyan Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar açıklamalarında tümspor kamuoyuna seslenerek stat yapımındaki gecikmenin neden yaşandığı ile ilgili yetkililerden cevap beklediklerini ifade ettiler

Taraftarlar tarafından siyah çelenk bırakılmasının ardından stat önünde yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"Yeni sezona büyük bir heves ve heyecanlı hazırlanırken, sürekli mekik dokuduğumuz yeni Sakarya Atatürk Stadı'mızın inşaat ve yapım çalışmalarıyla ilgili son durum bilgilerinin ve genel sorunlarının son hafta tarafımıza yansıtılması bizlerde şok etkisi yaratmıştır.

Kulübümüzün içinde bulunduğu bu zorlu dönemeçte futbolcu maaşları, personel giderleri ve SGK borçları gibi büyük külfet taşıyan bu tarz finansal ödemeleri büyük ölçüde stat gelirlerinden karşılamayı hedefleyen kulübümüz, bu zarar tablosunun hesabını verecek sorumlularının hala ortaya çıkmaması sadece bizlere karşı değil koca bir şehre karşıda nasıl bir izzetinefisleri olduğunu gözler önüne sermişlerdir.

Bu merdümgiriz kişilerin bizin taleplerimiz karşısında neden suskun kaldıklarını tüm var gücümüzle gün yüzüne çıkartmak için gayret göstermekteyiz.

Bugün tam yerinde dik durarak deklare etmek isteriz ki; Yeni Sakarya Atatürk Stadımızın Hacettepe maçına kadar tüm eksiklerinin giderilerek hazır konuma getirilmesini ivedilikle talep ediyor aksi takdirde sabrımızın taşma noktasında olduğunu hatırlatarak bu kişilere bir ültimatom verdiğimizin bilinmesini saygıdeğer kamuoyu ve taraftarımız nezdinde bildirmek istiyoruz.

Eğer stadımız Hacettepe maçına kadar temizlenmesi çerçevesinde yetişemeyecek konjonktürde olursa bizler bu şehrin cefakar evlatları olarak stadın temizlik görevini tahakküm altına almak ve bu görevi seve seve yapmak için tüm mülki idari amirlere bir manifesto yayınladığımızı bildirmek isteriz.

Sakaryaspor, Tatangalar için nefestir. Ve nefes aldığımız sürece Sakaryaspor yaşayacak, tüm hakları korunacaktır."

Ayrıca Tatangalar tarafından konuyla ilgili hafta başındasosyal medya hesabındanyazılı olarak ayrı bir açıklama yayımlanmıştı.

Tatangaların yayımladığı yazılı basın açıklamasında ise şu ifadelere yer verilmişti;

Ülkemizin stat projelerinde ilk kepçe vurulan "Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu" ile ilgili çok önemli noktalara değinmek istiyoruz.

Pragmatizm bağıyla ilişkili tüm standart kriterleri belirlenmiş bir projenin ülke ekonomisi ve şehircilik tabanına sağlayacağı tüm pozitif etkenleri hiçe sayanlar, milyonlarca insanın büyük bir heyecan ve coşkuyla beklediği bu önemli buluşmayı gerçekleştiremeyenler bilmelidirler ki, taraftarlık ile seyirci arasında fark olduğunu bu projeye uzaktan seyirci kalarak çok açık bir şekilde göstermişlerdir.

Taraftarlık; doğaya, insana ve tüm insani değerlere, duygulara taraf olmakla başlar.

Siyasi çıkarların egemen olduğu ve açıkça birbiriyle sirayet ettiği günümüz şartlarında Türkiye'de ilk kepçelerin vurulduğu, ilk çivilerin çakıldığı güzide olan bu statta bir müddet sonra müteahhit firmasının ve onların üstlenici yetkililerinin bu denli sarfınazar kalmaları net bir ifadeyle kabul edilemez bir durum olarak havada kalmıştır.

Ahes İnşaat yetkililerinden sayın Süleyman Ekşi'nin stat projesinde neden bu denli gecikme yaşandığını tüm sebepleriyle birlikte detaylı bir açıklama yaparak, şahsının da bizzat ORTAYA ÇIKARAK ifade etmesini tüm aciliyetiyle istiyoruz. Stat projesinde çalışan tüm müteahhitlerin, iş akışının en başından bu zamana kadar nasıl ilerlediğini detaylı şekilde saygıdeğer basın organlarına ve gerçek sevdalılara açıklamasını talep ediyoruz.

Sorumlu/sorunlu/sonuncu olan bu zihniyetlere tepkimiz var. Öngörüsü olmayan, kendini belli vasıflara entegre ederek tabiri caizse ittire kaktıra stat yetiştireceğini zanneden başta bu müptezel müteahhitlere, onların patronlarına, bu işi onlara peşkeş çekenlere hesap soruyoruz!

Siz kimsiniz?

Bu şehirde Sakaryaspor'u yaşam felsefesi haline getirenlerin hayatlarından çalmaya ne hakkınız var?

İşte stat önünde okunan açıklama;

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2722768/tatangalar-yeni-stat-onunde-hesap-sordu