Sapancalı kadınlardan anlamlı sergi

Halk Eğitim Merkezi'nde atölye çalışmaları yapan Sapancalı Kadınların düzenlediği sergi Sapanca Belediyesi hizmet binasında açıldı. Sergi açılışına Sapanca KaymakamıOsman Sarı, Belediye Başkanı İbrahim Uslu, Garnizon Komutanı Hasan Daskır, Emniyet Müdürü Erdem Mali, Belediye Meclis üyeleri, Milli Eğitim Müdürü İrfan Gerçek, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Pektaş, Sapanca Müftüsü Fatih Keskin, Sapanca İlçe Hastanesi Başhekimi Meryem Çelik Dişli, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Sergi açılış kurdelesini Başhekim Dişli, Meclis üyesi Ayşe Emel Deniz ve kadınlar birlikte kesti.
Başkan Uslu yaptığı konuşmada "8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olma mücadelesinin başlangıcıdır. 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart'ı; Kadın Hakları ve Dünya Barışı Günü olarak ilan etmiştir.Yaşamın ağır şartları altında, anne, eş ve iş kadını olarak ayakta kalabilen kadınların, ev ve iş yükünün yanı sıra annelik gibi önemli bir sorumlulukları olduğu unutulmamalıdır. Böylelikle de hayatın mimarları olarak en büyük saygı ve övgüyü hak ediyorlar. Bizde böylesi ne önemli bir günü dolu dolu bayan kardeşlerimizle kutlamak için güzel bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Burada sergilenen resim ve eserler için hepsini tek tek kutluyorum. Kadınların sosyal yaşama daha fazla katıldığı bir ilçe dileğiyle, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi. Konuşmasının ardından Uslu sergiye katılan tüm kadınların kadınlar gününü tek tek tebrik ederek gül dağıttı.
Sapanca Kaymakamı Osman Sarı ise tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak sergide emeği geçenlere teşekkür etti. Halk Eğitim Müdürü Ahmet Pektaş'ta serginin hazırlanmasında emeği geçen kursiyerlere, öğretmenlere ve sergiye katılan bütün davetlilere teşekkürlerini iletti.
Sergide bulunan eserler Cuma akşamına kadar Sapanca Belediyesi hizmet binasında sergilenecektir.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2722976/sapancali-kadinlardan-anlamli-sergi