Uncuoğlu; 'İki mutluluk birden yaşadık'

Uncuoğlu, "Geçtiğimiz hafta, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Sakarya'mızda ağırlayacak olmamızın mutlu telaşına, AK Parti Sakarya Milletvekilimiz Ayşenur İslam'ın yeni kabinede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görev almasının mutluluğu eklendi. İki heyecanı bir arada yaşadık" şeklinde konuştu.

Sakarya Milli İradeye Sahip Çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 532 milyon değerinde 79 tesisin açılışını yapmak üzere geldiği Sakarya'da coşkulu ve büyük bir kalabalık tarafından karşılandığını söyleyen Uncuoğlu, "Başbakanımızı bir kez daha huzur bulduğu Sakarya'mızda ağırlamış olmanın onurunu yaşadık. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi, Sakarya Üniversitesi Teknokent Kompleksi, ilçelerimizdeki hizmet binalarının da yer aldığı, toplamda 532 milyon değerinde 79 tesisin açılışını gerçekleştirdik. Başbakanımızın da dikkatini çektiği üzere muhteşem ve coşkulu bir kalabalık vardı. Sakaryalı hemşehrilerimiz milli iradeye sahip çıktığını ve Başbakanımızın yanında yer aldığını çok güçlü bir şekilde gösterdi. Hiçbir aksamaya mahal vermeden ziyaret programı tamamladık. Organizasyonda emeği geçen Valiliğimiz başta olmak üzere Büyükşehir Belediyemize,İl ve İlçe teşkilatlarımıza, İlçe Belediyelerimize ve tüm Sakarya'lı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Sakarya'ya Hediye

AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Sakarya'ya en güzel hediyelerden biri ile birlikte geldiğinin de altını çizdi. Uncuoğlu, "Başbakanımız, Sakarya'ya, uzun bir aradan sonra yeniden bir Bakanlık hediye etmiştir. Yeni kabinede, ilk kadın vekilimiz Sayın Doç. Dr. Ayşenur İslam, ilk kadın Bakanımız olmuş ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görev almıştır. Kendisi Sakarya'nın, Sakaryalı'ların vekili iken, şimdi tüm Türkiye'deki kimsesiz, yardıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın sorumluluğunu üzerine almıştır. Bakanlık, kendisine olduğu kadar, Sakarya'mıza ve teşkilatımıza da verilen bir onurudur. Kendisine, ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, Vekilimiz Ayşenur İslam'ı şahsım ve teşkilatım adına tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun"diyerek sözlerine son verdi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2723232/uncuoglu-iki-mutluluk-birden-yasadik