Mehmet Erdoğan SESOB'ta!

Çözülmesini istiyoruz
MHP Milletvekili A. Adayı Mehmet Erdoğan, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni(SESOB) ziyaret ederek Birlik Başkanı Hasan Alişan ve bağlı Oda Başkanları ile bir araya geldi. Mehmet Erdoğan'ın ziyaretine İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Salih Okutan, MHP İl Başkan Yardımcısı Burhanettin Kılıç ve İl Genel Meclis üyesi Erdem Özbek de katıldı. Esnafın sorunlarının konuşulduğu ziyarette Başkan Hasan Alişan, "Esnaf kesiminin sorunları gün geçtikçe artıyor. Küçük esnaf var olma savaşı verirken, önümüzdeki seçim büyük bir fırsat niteliğinde. Partilerin seçim beyannamelerinde esnafın sorunlarının yer alması güzel. Ancak biz artık bu sorunların çözülmesini istiyoruz" dedi. Birlik Başkanı Hasan Alişan, Mehmet Erdoğan'ı çalışmalarından dolayı tebrik ederken, çalışmalarını dikkatle takip ettiklerini söyledi.

Küçük esnaf korunacak
MHP Milletvekili A. Adayı Mehmet Erdoğan da partisinin 12 Hazirandaki seçimlere esnaf, çiftçi ve işçi kesimi başta olmak üzere toplumun her kesimine çözüm yollarıyla hazırlandığını ifade ederken, MHP iktidarında esnafın rahat nefes alacağını söyledi. Yoksul vatandaşlar için hazırlanan 'Hilal Kart'ın küçük esnafa katkısı olacağını belirten Erdoğan, "Vatandaşlarımız bu kartlarla ihtiyacını kendi semtindeki esnaftan yapabilecekler. Böylelikle küçük esnafın kalkınması da sağlanacak. Büyük market zincirlerine şehir merkezinde şube açmaları için asgari iş yeri büyüklüğü standardı getirilecek. Bu standarda uymayan şubelerin şehir dışına taşınması sağlanacak. Esnaf ve sanatkarlardan, emeklilik döneminde faaliyetine devam edenlerden yapılan sosyal güvenlik destek primi kesintisi tümüyle kaldırılacak" dedi. Şoför esnafının sorunları hakkında daha önce açıkladığı çözüm yollarını yine dile getiren Mehmet Erdoğan, şoför esnafının, mevcut aracını yenilemek amacıyla alacağı yeni ticari araçtan KDV ve ÖTV alınmayacağını söyledi.

KOBİ'lere destek artacak
Milletvekili A. Adayı Mehmet Erdoğan, SESOB ziyaretinde yaptığı açıklamaların son bölümünde KOBİ'lerle(Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) ilgili MHP iktidarında yapılacak çalışmaları anlattı. Şoför esnafının araç yenilemesinde uygulanacağı gibi,KOBİ'lerin de yenileme amacıyla yapacakları makine- teçhizat ve donanım yatırımında KDV alınmayacağını dile getiren Erdoğan, "KOBİ'lerin KOSGEB kaynaklarından faizsiz olarak yararlanmaları sağlanacak. Bilgi ve teknoloji tabanlı yenilikçi KOBİ'lerin katma değeri yüksek mal ve hizmet üretmeleri desteklenecek, Ar-Ge yatırımı yapmaları ve araştırmacı istihdam etmeleri özendirilecek. KOBİ?lere sağlanan desteklerin etkinliğinin artırılması ve finansal araçlar çeşitlendirilmesi sağlanacak; Kredi Garanti Fonu A.Ş.'nin iş süreçleri, kurumsal yapısı iyileştirilecek" şeklinde konuştu. Mehmet Erdoğan, MHP iktidarında toplumun tüm kesimlerinin rahat nefes alacağı uygulamaların süratle hayata geçirileceğini ifade etti.

Ziyarette SESOB Başkan Vekilleri Abdurrahman Caymaz, Muhittin Kılıç, Adapazarı Lokantacılar Odası Başkanı Erdal Kurtuldu, Adapazarı Elektrikçiler Odası Başkanı Mecit Şen, Adapazarı İnşaat Yapıcıları Odası Başkanı Hasan Pınarcı,Adapazarı Demirciler Odası Başkanı Numan Akar ve Dörtyol Çevre Sanayilerini Güzelleştirme Derneği Başkanı Ahmet Bayır'da yer aldı..

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2723566/mehmet-erdogan-sesobta