Büyükşehir Terminalinde tasarruf vakti

Büyükşehir Belediyesi terminal işletmesi peron aydınlatmaları geliştirilen projeyle yüksek oranda tasarruf sağlayan led aydınlatmaya dönüştürüldü.
Bir aydınlatma firmasının KOSGEB destekli projesi enerji giderlerinde büyük bir değişim sağlayacak. Uzun süreli aydınlatmalarda oldukça rağbet gören yeni nesil aydınlatma sistemleriyle Terminal İşletmesi'nde de kullanıma başladı. Yıllık 17 bin TL tasarruf sağlayacak sistem Sakarya'da ilk olarak kullanılıyor.
Gerçekleştirilen aydınlatma sistemi ile sadece otobüslerin yanaştığı peronlardaki aydınlatma armatürlerini değiştirerek yüksek oranda tasarruf edilmesini sağladı. 250 wattlık aydınlatma armatürleri yerine 60 wattlık aynı ışık kaynağını veren led aydınlatma armatürleri kullanılarak çok kısa sürede yatırım maliyetlerinde dönüş sağlandı. Terminalin tamamında uygulanması hedeflenen yeni aydınlatma projesiyle Büyükşehir Belediyesi enerji giderlerinde önemli tasarruf sağlanmış olacak.
Enerjisinin büyük bir kısmını ithal etmek zorunda olan ülkemizde tasarrufun vazgeçilmez bir gerçeklik ve zorunluluk olduğunu belirten firma yetkilileri enerjide dışa bağımlılığımızı azaltacak projelere devam edeceklerini belirtti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2724031/buyuksehir-terminalinde-tasarruf-vakti