Korsan kız o sürücünün peşini bırakmadı

MEDYABAR.COM.-ÖZEL

Hayvan Hakları Federasyonu temsilcileri sokak hayvanlarına yönelik olarak eziyet yapanlara yönelik olarak mücadelerini sürdürüyorlar..
Özellikle belediyelere karşı sıkı mücadele ile tanınan hayvanseverler sosyal medyada 'Korsan kız' olarak bu mücadelelerinin ilan ederken son olarak Ağustos ayındaKuzey Terminali yolu Söğütlü kavşağı yakınlarında otomobilinin arka tamponuna bağladığı köpeği sürükleyen araç sahibini yakalattı..

Sokak köpeğine yapılan eziyetin görüntülerini bularakOrman ve Su işleri Müdürlüğüne fotoğraf ve görüntülerle ihbar eden hayvanseverlerin şikayeti üzerine yapılan araştırma sonunda araç sahibi tespit edildi .
Orman ve Su işleri Müdürlüğüne çağrılan araç sahibi Sadık Ö.ye5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 14. Maddesinin (a) bendin "Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak aşırı sıcağa ve soğuğa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek ve psikolojik acı çektirmek yasaktır. Hükümlerine haizdir. Ayrıca aynı Kanunun 'İdari Para Cezalan' başlıklı maddeden 454 lira para cezası verildi.

İdari para cezasıaraç sahibi Sadık Ö.ye tebliğ edildi..

O GÖRÜNTÜLER BİR ARAÇ KAMERASINA BÖYLE YANSIMIŞTI..

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2724073/korsan-kiz-o-surucunun-pesini-birakmadi