Engelliler ve Güçlendirme Derneği Açıldı

Açılışa, Hendek Belediye Başkanı Ali inci, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar,Adapazarı Belediye Başkan Yard. Erol Aydın, MHP Adapazarı Aday Adayı Ahmet Tufan Demircioğlu, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Semra Balaban,Lastik İş Sendikası Şubesi İdari Sekreteri Mustafa Sipahi ve Sakarya Engelliler ve Güçlendirme Dernek üyeleri katıldı.

Sakarya Engelliler ve Güçlendirme Derneği Başkanı Fatma Kılınç;" Almanya da doğdum ve orada büyüdüm. Artık Sakarya'dayım amacım Almanya da ki sistemi burada da gerçekleştirmek. Sakarya halkı bu konuda çok duyarlı. Çok güzel projelerimiz var. Sizlerinde destekleriyle bu projelerimi gerçekleştirmek istiyoruz.Biz engellilerimizin sessiz çığlıklarının sesi olmayı amaçlayan bir derneğiz" dedi.

Açılışta konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci; " Bugün burada yapılan engelle yola çıkan kardeşlerimi başta tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Birlikte de güzel projeler yaparız" dedi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise konuşmasında " Hepimiz potansiyel bir engelli adayıyız. Bir saatimizin bir anımızın garantisi yok. Engellilerin, engelleri için dışlanmamalı. Derneğin çalışmaları hayırlı olsun. Her zaman yanınızdayız" dedi.

Haber/ Tuğçe Altındemir- Ayşegül Mert

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2724157/engelliler-ve-guclendirme-dernegi-acildi