Eğitim bir sen: Yetki bizde

Eğitim Bir Sen Sakarya Şube Başkanı Oğuzhan Özkan yaptığı açıklamada, Milli Eğitim'de 3 bin 9, Sakarya Üniversitesi'nde 482 olmak üzere toplam 3 bin 491 üye ile Sakarya'da açık ara birinci sendika olduklarını belirtti.

"Sendikalar için her yıl yetki ayı, tıpkı öğrenciler gibi karne ayıdır? diyen Eğitim Bir Sen Sakarya Şube Başkanı Oğuzhan Özkan, "O yıl boyunca akıttığınız terin karşılığını alırsınız. Bu yıl toplu sözleşme sürecinin uzaması nedeniyle Haziran ayına alınan yetkili sendika belirleme süreci, ilimizde sendikamızın farklı üstünlüğü ile sona erdi. İl Milli Eğitimde 3009, Sakarya Üniversitesinde 482 olmak üzere toplamda 3491 üye ile açık ara yetkili sendika olduk. Türkiye genelinde de resmi olmayan sonuçlara göre yine genel yetkili sendikayız" dedi.

Öncelikle her türlü karalama ve iftira sağanağı altında kalmasına rağmen, üye olarak kendilerine destek veren 3 bin 491 eğitim çalışanına teşekkür etiğini belirten Özkan, "Görev yaptıkları okul ve kurumlarda sendikamızı en iyi şekilde temsil eden, alanda gözümüz ve kulağımız olan okul ve kurum temsilcilerimize, ilçelerinde fedakarca çalışan, vaktini ve enerjisini inandığı davaya harcayan başta İlçe temsilcilerimiz olmak üzere tüm ilçe yönetimlerimize, bir buçuk yıldır birlikte görev yapmaktan gurur duyduğum, sendikamızı her alanda en iyi şekilde temsil eden, sendikamızın büyümesinde ve gelişmesinde öncülük eden il yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Diğer sendikalara da, üye kayıt ederek eğitim çalışanlarının sendikalılaşmalarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.
Eğitim Bir Sen olarak kuruluş amaçlarımız doğrultusunda başta eğitim çalışanları olmak üzere, ülkemize hizmet etmeye siz değerli üyelerimizden aldığımız güçle devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2724401/egitim-bir-sen-yetki-bizde