Suriyeli Lana'nın artık gözleri görüyor

Suriye'de yaşanan iç karışıklıklar sebebiyle saldırılarda yaralanan aralarında çocukların da bulunduğu birçok Suriyeli, Sakarya'da sağlanan imkanlarla tedavi ediliyor.

Suriye'de, hiç bir şeyden haberi olmaksızın okuldan çıkıp evine giderken hava bombardımanında ağır yaralan Lana, Ameliyat sonrası yaptığı açıklamada:"Okuldan çıkıp eve doğru giderken patlayan bomba görmeme engel oldu. Bir daha göremeyeceğimi düşündüm,okuma ve genç kızlık hayallerimin sona ereceğini günlerce uyuyamadım, fakat İnci Göz Hastanesine geldiğimde bu fikrim tamamen değişti. Doktorum sayesinde sağlığıma kavuşacağıma inandım.Doktoruma ve hastane çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Buraya geldim, çok iyiyim, çok şükür.Adapazarlıların bana gösterdiği ilgi ve sıcaklık beni çok duygulandırdı." dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Sakarya İnci Göz Hastanesi Doktoru Op. Dr. Salih Bozkurtise "Çevre Ülkelerden, son dönemlerdeözellikle Suriye'denhastalarımız sık sık geliyorlar, hastanemizde son teknoloji ile ameliyatlarını oluyorlar, memnuniyetleri bizleri sevindirmektedir.

Lana ise Suriye'li genç bir kızımız, bombadan dolayı gözlerinde ağır tahribat oluşmuş fakat uyguladığımız Vitreoretinal Cerrahi yöntemi ile Lanaartık sağlığına kavuştu.Sevgili Lana gibi hastanemizegelen hastalarımıza en iyi hizmeti vermek için elimizden geleni ekibimizle yapmaktayız.Türk doktorları artık Dünya'da örnek gösterilmektedir." şeklinde konuştu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2724805/suriyeli-lananin-artik-gozleri-goruyor