SAÜ Vakfı'nda okul temsilcisi seçildi

Demokrasiyi en güzel şekilde yaşayarak öğrenen öğrenciler, ilk olarak sınıf temsilciliğine aday olacak kişileri belirlediler. Ardından SAÜ Okulları'nda okul başkanlığı (okul temsilciliği) seçimleri için hazırlıklara başlandı.

SAÜ Vakfı Koleji Anadolu Lisesi okul temsilcisi olmak isteyen öğrencilerin adaylığını tüm okula ilan etmesiyle başlayan bu süreç, renkli ve eğlenceli propaganda çalışmalarıyla devam etti.Okul meclis başkanı adayları, seçimlerden önce arkadaşlarına hitap etme şansı bularak kendilerini en güzel şekilde tanıtma fırsatı elde ettiler.

Adaylar, yaptıkları konuşmada projelerini anlatarak arkadaşlarından destek istediler.

Emirhan Tıknaz, Birant Dağhan Akyol ve Sare Tunca'nın yarıştığı başkanlık seçiminde öğrenciler mühürlü sandıklara oylarına kullandıktan sonra okul meclisinden sorumlu öğretmenler ve öğrenciler huzurunda sayım yapıldı.

Oyların sayımı tamamlandığında Emirhan Tıknaz en çok oyu alan isim oldu. Başarısının vermiş olduğu mutlulukla duygularını dile getiren Emirhan Tıknaz, herkese layık, demokratik ve sorunları gideren bir başkan olacağını ifade etti.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2724882/sau-vakfinda-okul-temsilcisi-secildi