Cemal Yaman'dan 'Taşeron' teşekkürü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Grup Toplantısında kamu ve belediyelerde çalışan 850 bini aşkın taşeron işçinin bulundukları yerde kadroya alınacaklarını açıkladı.

BU HABERLE İLGİLİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklaması taşeron işçileri sevindirirken, uzun süredir bu yönde çalışma yapan Türk-İş Sendikasının Sakarya temsilcisi Cemal Yaman'dan da bir değerlendirme açıklaması geldi.

Cemal Yaman açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Kamuda çalışan ve taşeron olarak adlandırılan, tarafımızdan ise kölelik düzeni olarak değerlendirdiğimiz yaklaşık 900.000 taşeron işçisi ile ilgili Türk-İş bugüne kadar her platformda sorunları dile getirmiş ve nihayet bugün 5 Aralık 2017 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklama ile hedefe varılmıştır.

Kamuda çalışan taşeron işçileri bundan böyle daimi işçi statüsüne geçirilecek, süresiz sözleşme yapılacak, yılda 52 günlük ikramiye verilecek ve Toplu İş Sözleşmesi düzeninde yeni haklar alınacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanının yapmış olduğu bu açıklama sendikalar, çalışanlar arasında büyük bir sevinç yaşatmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Çalışma Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Özellikle her platformda konuyu gündeme taşıyan Türk-İş Genel Başkanı Sayın Ergün Atalay'a ve Türk-İş Yönetimine teşekkür ediyoruz.

Bunun yanı sıra kamuda bulunan 23.000 geçici işçinin çalışma sürelerinin 5 ay 29 günden 9 ay 29 güne çıkarılması sevincimizi paylaşır bütün taşeron çalışanlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2725046/cemal-yamandan-taseron-tesekkuru