Olağanüstü genel kurula sadece 5 kişi geldi!

Spor Toto 2.Lig ekiplerindenSpor Toto 2. Lig ekiplerinden Sakaryaspor'un olağanüstü genel kurulu, yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle ertelendi.

Adapazarı Belediyesi Nikah Salonu'nda düzenlenen genel kurula 479 üyeden 5'i katıldı. Genel kurul, 239 yeter sayısı sağlanamadığı gerekçesiyle 20 Şubat Çarşamba gününe ertelendi.

Sakaryasor Kayyum Heyeti üyesi Sinan Panta, Sakaryaspor için gece gündüz mücadele ettiklerini söyledi.

Sakaryaspor'un marka olduğunu ve değerinin iyi bilinmesi gerektiğini belirten Panta, "Keşke çoğunluk sağlansaydı, bugün yönetime kavuşulsaydı. Haftaya Tepecikspor'u yenersek, genel kurulda çok insan olacak. Başarıya sahip çıkmak için burada çok insan olacak. Çünkü o zaman bir umut olacak ama bu umut sürecinde neler yaşandığını bir tek kayyum biliyor" şeklinde konuştu.

"Geldiğimiz günden beri kasamızda hiç para yok" diyen Panta, "Bu işe gönüllü girdik, Sakaryaspor için hizmet ediyoruz. Sakaryaspor'a hizmet verebilmek için insanların ayağına gidiyoruz ve bunun karşılığını alıyoruz. Yarınımız önemli. Herkes yapabileceği kadarını yapsın çünkü Sakaryaspor için gece gündüz mücadele veriyoruz. Biz bütün eski başkanlarla görüştük. Kendilerine her türlü derdimizi anlattık ama sonuç çıkmadı" diye konuştu.

-Kayyum Heyeti üyesi Kolunsağ-

Kayyum Heyeti üyesi Zafer Kolunsağ ise takımın sahipsiz kalmaması gerektiğini ifade ederek, kasada para olmamasına rağmen takımın iki haftadır deplasman maçlarına gittiğini anlattı.

Rüstemler Tesisi'nin haftalık 15 bin lira gideri olduğuna dikkati çeken Kolunsağ, sözlerini şöyle tamamladı:

"Yine koşalım. Yönetim gelsin, biz yine mücadelemize devam edelim ama bu takıma artık sahip çıkılsın. Burada çoğunluğun sağlanamaması çok kötü bir şey, artık bütünleşmemiz lazım. Biz başkaları gibi kaçmadık. Biz kayıtsız kalamazdık. Biz bu kulübü fesihten aldık. Mesut Morgül sakatlandı. Para arıyoruz, ameliyat olabilmesi için. Sakaryaspor için her zaman görev dışına çıkarız çünkü biz Sakaryasporluyuz. Bu takımı zor şartlarda deplasmana götürüyoruz, bize 'nasıl götürüyorsunuz-' diye soran bile yok."

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2725675/olaganustu-genel-kurula-sadece-5-kisi-geldi