Sevgi Evi Çocuklarının Anıtkabir sevinci..

Tuğba CAMCIyazdı..

Geziye Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar il müdür yardımcısı Timur Muzaffer, müdürlükbünyesindeki Sevgi Evlerinde kalan çocuklar, bakıcı anneler, çocuk evi sorumluları,Sakarya Meslek Yüksek Okulu Gazetecilik ve Habercilik Bölüm başkanı Nalan Üstüntaş ve bölüm öğrencileri katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı haftasında Sevgi Evi çocuklarına farklı bir gün yaşatmak isteyen geleceğin gazeteci adaylarının gezi programı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ziyaretiyle başladı. Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un referansıyla gerçekleşen ziyarette öğrenciler Genel Kurul Salonunda Meclis ve çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'nun verdiği yemeğin ardından Anıtkabir'e geçen öğrenciler özellikle 23 nisan haftasında Anıtkabir'de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Son olarak Atatürk Orman Çiftliğine geçen öğrenciler hayvanat bahçesinde çok çeşitli hayvanları görme fırsatı buldu. Gün boyuAnkara'yı gezen çocuklar çok mutlu olduklarını dile getirip organizasyonu düzenleyenBasın ve yayıncılık bölümü öğrencilerine teşekkür etti.

Bölüm başkanı Nalan Üstüntaş, Projeye destek olan başta Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz olmak üzere Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Fenerbahçeliler Derneği ilekatkılarını esirgemeyen Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Adapazarı Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ali Bektaş, Sakarya Arya Hotel, Buzdağı Su, Türkiye Şöförler ve Otomobilciler Federasyonu ve Başoğlu Sürücü kursu ve adını vermek istemeyen yardımseverlere teşekkür etti.

Öğrencilerinin derslerdeki başarılarının yanı sıra sosyal faaliyetlere katılmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Üstüntaş, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü ile birlikte ileriki dönemlerde de ortak projeler gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2725696/sevgi-evi-cocuklarinin-anitkabir-sevinci