Meclis Başkanı seçiliyor!

l Genel Meclisi, cuma gününden itibaren Meclis Başkanı ve 14 komisyonun yönetimini belirlemek üzere seçime gidecek. Başkanlık kulislerinin yapıldığı mecliste AKP grubunun tek aday üzerinde uzlaşması beklenirken Ali Kaba, Necdet Tömekçe ve Oktay Yıldırım isimleri öne çıkıyor.

Encümen ve komisyon

İl Genel Meclisi 4. dönem seçimine gidiyor. 29 Mart seçimlerinin ardından göreve başlayan meclis, yasa gereği görev sürelerinin dolmasının 2. yılında yeniden seçim yapmak zorunda. Cuma günü başlayacak olan nisan ayı gündeminde 4. dönem başkanlık seçimi gündeme gelecek ve Meclis Başkanlığı dahil İl Encümeni ve 13 komisyonun başkan ve üyeleri seçimle yeniden belirlenecek.

AKP'de derin kulis

Seçimler öncesinde AKP Grubu'nda derin kulisler yapılırken, grubun Meclis başkanlığı için kimi aday göstereceği belirsizliğini koruyor. AKP'den mevcut Başkan Fethi Sarıoğlu'nun yanında Necdet Tömekçe, Oktay Yıldırım ve Ali Kaba'nın isimleri İl Genel Meclisi 4. dönem başkanlığı için geçiyor. 51 üyenin bulunduğu Meclis'te AKP'nin 36, MHP'nin 12, DP, SP ve CHP'nin birer sandalyesi var.

YENİHABER

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2725741/meclis-baskani-seciliyor