Ak Partili Başkan habercilerden rica etti!

Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, ilçe yönetim kurulu üyeleri Adem Öz ve Alaattin Paşakaba ile birlikte gazetecileri ağırladı.

sabah kahvaltısında konuşan Sofu Hendekte iyi şeyler de oluyor. 'diyerek ''Eğitim konusunda başarılıyız. 4 yılda 7 okulu hizmete aldık, 5 yeni proje ise devam ediyor.'dedi

Sofu, Hendek ile Çamlıca bağlantısını sağlayan yol üzerinde 3 köprü inşaasının devam ettiğini, eğitim fakültesine kat çıkılacağınıbelirterekHendek Devlet Hastanesinde müdür değişikliğiyle ilgili bir soruya ise şöyle yanıt verdi:

'' Hastanede uzun süredir görevlendirme ile nüdürlük yapan arkadaşımızla biz de 4 yıl birlikte çalıştık. Zaten kendisinin terfi alması ya da aynı seviyede görev yapması karşılığında değişimine olur verdik. Gelen arkadaşta Hendekli bir uzman. Yani olaya Hendekli kıyımı olarak bakılmasın. Önceliğimiz Hendekliler. Hastanede bir sistem sorunu var. Başhekim ve Başhemşire sistem oturtmaya çalışıyor. Bizin oraya bakış açımız, vatandaşların memnuniyetiyle alakalıdır. Personel memnun olayabilir neden? Çünkü şuan oturtmaya çalışılan sistem personelin mesai saatlerine uyması ve daha verimli hizmete dayalı. Rahatsızlık bundan kaynaklanıyor olmalı. Hastaneye giden vatandaş memnunsa, demek ki iyi işler yapılıyor. Biraz sabır gerekiyor.

DAHA SIK GÖRÜŞELİM

Sofu, Hendekte gazetecileri ihmal ettiklerini belirterek Bize her zaman ulaşabiliyorsunuz belki ama bu tip toplantıları ayda bir de olsa yapmakta fayda var. Daha sık görüşelim. Önerileriniz varsa onları da dinleyelim? dedi.

Sofu, gazetecilerin Hendek Belediyesi ile ilgili sorularına ise, Oranın patronu ben değilim. Muhataplarına sorunderken, AK Parti ile ilgili basında yer alan bazı iddialara neden cevap vermediklerine ise şöyle açıklık getirdi:


Açıklama yapmamız gereken konular oluyor ve yapıyoruzda ama açıklamalarımız partiyi bağlayacağından sorumlu davranmak durumundayız. Mesela partimizde polis araması yapılmadı. Bazı gazetelerde bu yönde iddialar yer aldı. Olmayan bir şey için açıklama yapıp gündem yaratmak istemedik. Gerçi bir arkadaşımız medyabara konuştu. Aldılar o açıklamayı da Evlere şenlikdiye haber yaptılar. Açıklasan bir dert açıklamasan ayrı dert. Bizi eleştirin ama partiye zarar verecek boyutta olmasın. Bir haberi yaparken niyet önemli. Siz gazeteci arkadaşlarımızdan da haber yaparken duyarlılık bekliyoruz'

Ahmet çileci - Hendek

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2725798/ak-partili-baskan-habercilerden-rica-etti