Ahmet Davutoğlu Yeni Partisi yola çıktı Peki Sakarya!

Kulislerde "Yerel seçimden sonra AK Parti içindeki muhalifler eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde yeni bir oluşuma hazırlanıyor" iddiası, hareketin içinde yer alacak olan AK Parti'nin eski Genel Başkan Yardımcısı tarafından doğrulandı.

'BAKANLIK YAPAN BİR ÇOK İSİM DE YER ALACAK'

Artı Gerçek'ten Can Bursalı'nın haberine göre; geçmişte AK Parti'de Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan isim, yeni siyasi hareketin bir ay içinde programını Türkiye'ye duyuracağını ve Ahmet Davutoğlu'nun harekete liderlik yapacağını belirtti. AK Parti'nin eski Genel Başkan Yardımcısı, Ali Babacan'ın da başka bir parti çalışması içinde olduğu iddiasının gerçek olmadığını, Babacan'ın yeni bir oluşum yerine Davutoğlu'nun başında olduğu harekete katılabileceğini ifade etti. Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, geçmişte AK Parti'den bakanlık yapmış bir çok ismin de yeni oluşumda yer alacağını ifade etti.

SAKARYA'DA AYHAN SEFER ÜSTÜN İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

Davutoğlu'nun yeni siyasi hareketinde Sakarya'dan 4 dönem milletvekilliği yapan Ayhan Sefer Üstün'ünde adı geçiyor. Üstün Davutoğlu'na yakın isim olarak bilinirken merak edilen yeni siyasi hareketin Sakarya 'da kimlerden oluşacağı...

Sakarya'da kulislerde Ak Parti'nin küskünlerinin yeni oluşumda yer alacağı ifade ediliyor

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2725808/ahmet-davutoglu-yeni-partisi-yola-cikti-peki-sakarya