SİME-SEN'den DP'ye ziyaret

DP İl Başkanı İsmail Ergül ve yönetimi ile bir araya gelen SİME-SEN Genel Başkanı Serdar Dursun, Arifiye'deki Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesi kararına tepki göstererek, siyasi partililerden destek istedi.

Dursun, "Böyle bir fabrika'nın apar topar böyle bir kanunla özelleştirme kapsamına alınmasını çalışanlarımız adına şiddetle kınıyoruz. Ülkemiz ve geleceğimiz adına bu karara karşı her türlü mücadelemizi yapacağımızın, hiçbir hukuki temeli olmayan kakarın iptali için hukuksal yollara başvuracağız. Sizler Demokrat Partililer olarak bu karara yanlarımızda olmanızı temenni ediyorum" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren DP il başkanı İsmail Ergül," Türkiye ekonomisine katkı veren fabrikalarımız bir bir özelleştirilerek yok olma noktasına geliniyor. Bunun bir örneğini TZDK fabrikasıdır. Savunma sanayisine sahip olan ve milli ekonomiye stratejik katma değer olan tank palet fabrikamızın özelleştirilmesi büyük bir hatadır. . Bu tür harp sanayi fabrikaların özelleştirilirken daha dikkatli olunması gerekmektedir. Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada işçinin emekçinin yanında olmaya devam edeceğiz. " diye konuştu.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2726739/sime-senden-dpye-ziyaret