3.Boğaz Köprüsü bağlantı yoluyla ilgili flaş iddia

MEDYABAR.COM

Kuzey Marmara Bölgesindeki karayolu ulaşım sisteminde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacak, yerel ve transit trafiğini rahatlatarak, ekonomik, konforlu ve hızlı bir ulaşım hizmeti sağlaması planlan projeyle ilgili bir iddia ortaya atıldı.

Adapazarı Yenikent Camili Bölgesi'ndeki inşaat ile ilgili olarak müteahhit firmanın tüm makine teçhizatını toplayarak Sakarya'dan ayrıldığı ifade edildi.

Bölgede iş makinaları ve işçiler artık görünmezken, konuyla ilgili resmi açıklama bekleniyor.

Çalışmaların neden durduğu konusunda henüz bilgi edinilemedi.

NE AMAÇLANIYOR?

Avrupa yakasında;Trakya bölgesinin doğuya ulaşımını, özellikle İstanbul'a otoyol ulaşımını Yavuz Sultan Selim köprüsü ve bağlantı yolları yardımıyla rahatlatacak, ayrıca şehiriçi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Köprüsü üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltacak.Bununla birlikte yeni yapılan 3'üncü Hava Limanına yolcu ulaşımı hızlı ve konforlu hale getirilmesi planlanıyor.
Asya yakasında ise;Anadolu'nun İstanbul'a ulaşımını sağlayan, mevcut ulaşım akslarındaki trafik yoğunluğunu azaltarak, şehir içindeki ulaşımı rahatlatacak.Ayrıca İstanbul'dan geçen Transit Trafik, Osmangazi Köprüsü ile Bursa-İzmir ulaşımını kısaltacak, İzmit-Akyazı kesimleri ile de Orta ve Doğu Anadolu bölgelerine ulaşım kolaylaşacak

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2726819/3bogaz-koprusu-baglanti-yoluyla-ilgili-flas-iddia