Çark Caddesinde Eylem Hazırlığı!

Kitap okumanın özendirilmesi ve kitabın her ortamda okunabileceğini ifade etmek amacıyla cumartesi günü (yarın) Şerefiye Camii önünde saat 12:00'de geniş bir katılımla kitap okuma eylemi gerçekleştirilecek.

Gerçekleştirilecek eylem ile ilgili bilgi veren Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen " Yetişen nesil ellerinde kitap yerine akıllı(!) telefon taşıyan, aklını ve şuurunu kaybetmiş okumak yerine seyretmeyi tercih ediyor. En işlek caddeleri kafeterya, Oyun bayileri ve fast foodlar işgal etmiş. Kitaplar yer altı çarşısına gömülü. Sonuç; Okumayan, düşünmeyen, sorgulamayan bilginin peşinden koşmayan kendinden bi haber şuursuz bir gençlik oluşturulmak isteniyor.

Unutmamalıyız ki, insan için en kolay ve en etkili öğrenme yolu kitap okumaktır. İnsanın fikir yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana birikim kazandırır. İşte bizde bu bağlamda okul olarak toplumumuzda özellikle yeni yetişen nesile okuma alışkanlığını kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla geleneksel hale getirdiğimiz eylemin dördüncüsünü Cumartesi günü gerçekleştireceğiz. Adabilim okulları olarak tüm Sakarya halkını bu eyleme duyarlılık göstermeye davet ediyoruz" dedi.

Sakarya genelinde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının da iştirak edeceği eyleme katılımın yoğun olması bekleniyor.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2727156/cark-caddesinde-eylem-hazirligi