Kent Park'ta yazlık sinema keyfi

Günümüzde unutulmaya yüz tutmuş açık hava sineması geleneğini AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tekrar canlandırıyor. Genç nesillere açık hava sineması tecrübesini yaşatacak olan uygulama, Sakaryalı ailelerin çocukları ve komşuları ile birlikte güzel vakit geçirmesini sağlayacak.

Yazlık sinema heyecanı yönetmenliğini Osman Sınav'ın yaptığı ve başrolünü Kenan İmirzalıoğlu'nun oynadığı 'Uzun Hikaye'filmi ile başlayacak. Kent Parkta kurulacak açık hava sinemasına vatandaşların büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Film gösterimi sırasında vatandaşlara patlamış mısır ve gazoz ikramı yapılacağı da söylendi.

Nostaljik Geleneği Yaşatıyoruz

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, sıcak yaz akşamlarında Sakaryalıların hoşça vakit geçirmelerini istediklerini belirterek, Açık hava sineması geçmişte sıkça rastlanan bir eğlenceydi. Ama maalesef gelişen teknolojiyle birlikte bu gelenek de unutulmaya yüz tuttu. Biz de AK Gençlik olarak artık bir nostalji haline gelen bu geleneği yaşatmak ve genç nesillere tanıtmak amacıyla bu uygulamayı başlattık. Bu projede emeği geçen Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığımıza teşekkür ediyorum.Dedi.

Açık hava sineması yaz sonuna kadar her hafta Çarşamba akşamı saat 21.00'de Kent Park'ta Sakaryalılarla buluşacak.

Yazlık sinemada bu hafta Uzun Hikaye filmi gösterilecek.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2727400/kent-parkta-yazlik-sinema-keyfi