Akyazı'da liselilere FETÖ Uyarısı

Liselerimiz de yeni eğitim öğretim yılına bir çok eksikle başladı. İlk gün okullarımız yapılan törenlerle kapılarını öğrencilerine açtı.

Akyazı Anadolu lisesindeki törende konuşanokul müdürü Fahri Kütöğrencilerini ve velilerini 15 Temmuz darbe girişimine karşı uyardı ve FETÖ?cü kişileri aranızda barındırmayın uyarısında bulundular. Öğrencilere ayrıca 15 Temmuz süreci ileilgili bakanlık tarafından hazırlanan video filmleri izlettirildi.

Öte yandan bazı kitapların yeni öğretim yılına hazırlanaması nedeniyle öğrenciler bir süre ders kitapları olmadan deslerini sürdürecekler.

Okullarımızın bir diğer problemi ise öğretmen açığı. Bir çok öğretmenin yeni öğretim yılına yakın birzamanda FETÖ soruşturmasında açığa alınması ve bazılarının da meslekten ihrac edilmesi ile kadroların boşalması ve yerine atama yapılmamasıbazı derslerin boş geçmesine neden oluyor.

Okullarda yaşanan bir başka sorun da taşımalı sistem eğitimine dahil bazı yerleşim birimlerindeki servislerin iptal edilmesi ve velilerin çocuklarını kendi imkanları ile okullarataşıma zorunda bırakması da velileri isyan noktasına getirdi.

Alaattin Onur

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2727738/akyazida-liselilere-feto-uyarisi