Sakarya hayallerini anlatttı!

MHP milletvekili aday adayı Profesör Dr. Recai COŞKUN Perşembe günü aday adaylığına ilişkin basın toplantısı yaptıktan sonra Ülkü Ocağını ziyaret etmişti.
Ziyaretlerine Cuma günü ikametgâhının bulunduğu Serdivan ilçe teşkilatı ile devam eden Coşkun'u burada İlçe başkanı Ahmet Kazıcıoğlu ve ilden ve ilçeden yöneticilerle birlikte kalabalık bir partili grubu karşıladı.

Recai Coşkun burada yaptığı konuşmasında şunları dedi:

"Sakarya için büyük hayallerimiz var. Sakarya daha iyi bir temsili hak ediyor ve biz bunu yapabiliriz" dedi. Sakaryalı iktidar vekillerinin meclis performansının çok düşük olduğunu ifade eden Coşkun "öyle görülüyor ki Sakarya'nın sorunlarını Meclise taşıma konusunda sayın milletvekilleri dört yıl boyunca yeterince çalışmamışlar, bunu TBMM'nin resmi internet sayfasında yayınlanan performanslarından görmek mümkün"

Sakarya için en büyük hayallerinden bir tanesinin burada bir Sakarya Türk Dünyası Üniversitesi kurmak olduğunu belirten Coşkun sözlerin şöyle sürdürdü:

"düşünün ki Balkanlardan, Arap yarımadasından, İran'dan, Doğu ve Batı Türkistan'dan, Kafkaslar'dan ve dünyanın her köşesinden talebeler bu üniversitede öğretim görüyor ve ardından kendi ülkelerine giderek yetişmiş eleman olarak değişik kurumlarda görev alıyorlar. Biz bu hayale sahibiz ve bunu yapmak çok da güç değil"

Coşkun Sakarya'nın bütün mesele ve potansiyeli hakkında bilimsel çalışmaları olduğunu, konuya ilişkin proje ve değerlendirmelerini yakında aktaracağını ifade etti.

Coşkun Türkiye'de güçlü bir milliyetçi sosyolojik zemin olduğunu belirterek MHP'nin bu geniş zeminden tek başına iktidarı çıkarabileceğini, bunun için değişik toplumsal katmanları kuşatıcı bir dil kullanması gerektiğini belirtti. Coşkun sözlerini sonlandırırken şöyle dedi:

"Bizim AKP seçmeni ile hiçbir meselemiz olamaz. Onlar bizim akrabalarımız, yakınlarımız, dostlarımız. Bizim derdimiz AKP'nin temsil ettiği ve Batıya teslim olmuş, kendi değerlerinden uzaklaşmış zihniyeti iledir. AKP kendini Mehmet Altanların, bilumum eski solcu yeni liberallerin kılavuzluğuna teslim etmiştir. Biz AKP tabanının milli hassasiyete sahip kesiminin oylarını alacağız. Aynı şekilde CHP'nin milli damarının oylarına da talibiz. Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi ile aramızda milli duruş açısında pek az fark vardır. Ülkemize ve milletimize ilişkin ortak kaygılarımız oldukça fazladır. Bu durumda MHP'nin yapması gereken bu insanlarla iyi bir iletişim kurmak ve onlara kendini daha iyi anlatmaktır. Biz de bunu yapacağız."

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2728077/sakarya-hayallerini-anlattti