Çocuk sanıkların ailelerinden tepki (3)

Bugün başlayan davayı takip için Sakarya Adliyesi'ne gelen tutuklu sanık aileleri yaşananlara isyan etti. Aileler, yaşları 15'ten küçük olan çocuklarının psikolojilerinin bozulduğunu ve büyük bir depresyon yaşadıklarını iddia etti.
Aileler en az Ö.C. kadar kendi çocuklarının da olaydan dolayı büyük sarsıntı yaşadığını vurguladı.
İsminin açıklanmasını istemeyen bir aile, çocuklarının cinsel olarak ciddi bir bozukluk yaşadığını iddia etti.
15 yaşındaki çocukları ile cezaevinde görüşen aile, çocuklarının kadınlara yaklaşmaktan korktuğunu söylediğini aktarırken; çocuklarının psikolojik baskı nedeni ile cinsel tercihinin değişmesinden endişe ettiklerini dile getirdi.
Çocuğu 15 yaşında olan bir baba ise 3 aydan bu yana büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek şöyle konuştu: "Çocuklarımızın psikolojisi tamamen bozulmuş durumda. Düşünebiliyor musunuz? Bir kız 14 yaşında tecavüze uğrayabiliyor ama yaşı 15 olan bir çocuk bunu yapan oluyor. Hayır, biz buna itiraz ediyoruz. Yaşları 18'den büyük olanlara diyeceğimiz hiçbir şey yok. Ancak yaşları küçük çocukların durumunun gözden geçirilmesini istiyoruz. Bu çocukların arasında 13 yaşında olanlar bile var. Burada mağdur olanlar cinsel istismara uğradığı iddia edilen kız ve yaşları 18'den ufak olan çocuklardır. Bizim çocuklarımızın tecavüzcü gibi gösterilmesini kabul edemiyoruz."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2728321/cocuk-saniklarin-ailelerinden-tepki-3