Serdivan'dan Bosna'ya yardım eli

Beş maddelik gündemle toplanan ve Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın başkanlık ettiği toplantıda, imar konularını içeren ilk iki madde oy birliği ile kabul edilirken, 2014 yerel seçimleri ile birlikte mahalle statüsüne kavuşan Aralık, Aşağıdereköy, Beşevler, Çubuklu, Dağyoncalı, Kızılcıklı, Kuruçeşme, Meşeli, Uzunköy, Yukarıdereköy Mahallelerinin kırsal yerleşme sınırlarının belirlenmesi ile ilgili 3. madde oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.

Kurum içi planlamaların yer aldığı ve boş, dolu kadrolarda derece değişikliği yapılması ile ilgili 4 ve 5. maddeler de oybirliği ile kabul edildi.

Hem Maddi Hem De Manevi Yönden Destek
Toplantı sonunda Başkan Yusuf Alemdar, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Bosna Hersek ziyareti ile ilgili de meclis üyelerine bilgi vererek, sel felaketine maruz kalan Balkanlar'ın son durumunu anlattı.

Başkan Alemdar, Serdivan Belediyesi'nin kardeş belediyesi olan Breza'ya yaptıkları ziyarette, sel felaketinin Bosna Hersek'te tazeliğini hala koruduğunu ifade ederek, orada yaşayan halkınhem maddi hem de manevi anlamda desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Alemdar, "Yapmış olduğumuz ziyarette kardeşlerimizle bir araya geldik, dertlerine, sıkıntılarına ortak olduk. Gerçekten ülkemiz her anlamda mağduriyet yaşayan Balkanlara ve özellikle Bosna Hersek'e yardım etmeye devam ediyor. TİKA, Marmara Belediyeler Birliği ve daha birçok kurumun yardımları bölgeye ulaştırılıyor. Serdivan Belediyesi olarak biz de elimizden gelen yardımı yapacağız" dedi.

Bölgede yaşayan insanların manevi yönden desteğe daha çok ihtiyaçları olduğunu belirten Alemdar, "Nüfusunun çoğunluğunu Balkan göçmenlerinin oluşturduğu Serdivanımızdan, buradaki kardeşlerimizden kendileri için dua etmelerini istediler. Bizlerden, maddi destekten ziyade kendilerine dua ederek destek olmamızı istiyorlar. Biz de elimizden geldiğince hem maddi, hem de manevi yönden destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2729065/serdivandan-bosnaya-yardim-eli