Babaoğlu "Adaylığım bir çatı altında olacak"

MEDYABAR.COM

Turgur babaoğlu, Seçim2019 programına bağlanarak gündeme dair merak edilen soruları yanıtladı. Babaoğlu MHP'den istifa ederek bir parti çatısı altında seçime gireceğini ifade etti.

4 parti ile görüştüğünü ifade eden Turgut Babaoğlu yarından itibaren görüşmelere başlayacağını ifade etti.

Turgut Babaoğlu Seçim2019 programında Zafer Tokuş, Hüseyin Cumalı, Metin Işıker,Safa Polat ve Osman Çapoğlu'nun sorularını yanıtladı.

Babaoğlu şu ifadeleri kullandı, "Biz Sakarya'da beklediğimiz tabloyu göremedik. Ben Cumhur ittifakı ile bir sorunumuz olmadığını belirteyim. 30 yıldır bu teşkilatın içindeyim. Partimin politakısıyla lakalı bir problemim yok. Ben burada Sakarya'nın bu süreçte Sakaryalı yöneticiler tarafından yanlış yönetildiğini düşünüyorum. Cumhur İttifakı'nın dışında partilerin bana göre belediye başkanlığı kazanabilirliği yok. MHP ve AK parti kendi adaylarıyla yarışa girmiş olsa yüzde 75'e yakın oy alabilirdi. Fakat bu sayede kazanabilirlikleri arttı. Bu süreci yönetenler bana göre Cumhur İttifakı'nı provake etmişlerdir. Bende yaklaşık 2014 seçimlerinden yana adaylık sürecim devam etmekte. Seçmenime, adaylarıma er türlü aday olacağıma söz verdim."


"Bağımsız aday olmam çok mümkün gözükmüyor. Belediye meclis üyelerimle birlikte başkanlık görevimi yönetmem daha doğru olacak. Muhakkak bir çatısı altında olacak. Parti konusunda ise görüşmelerim var."


Sakarya Milletvekili Levent Bülbül'ün partide ki görevi belli. Bu süreçlerin direkt içinde olan biri değil. Ancak Ak Parti'ninMilletvekili ve Seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz içinde. Bana göre burda Cumhur İttifakı'na bir fayda sağlanmasından ziyade Milliyetçi Hareket Partisine bundan sonraki süreçte etki ve varlık gösterememesi üzerine bir operasyon yapıldığını düşünüyorum.


Bir başka partiden aday olacağım için Milliyetçi Hareket Partisi'nden bir istifa edeceğim.


Şuanda benim görüşebileceğim 4 tane siyasi var parti var. Büyük Birlik Partisi, Demokrat Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti. Bunlardan bana görüşme talebi var. Yarından itibaren görüşmelerimiz olacak."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2729646/babaoglu-adayligim-bir-cati-altinda-olacak