İslam, onuruna verilen yemekte konuştu

MEDYBAR.COM/ Azim Çelik

Ayşenur İslam, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 10 kişilik bakan kabinesinden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak atanmıştı..

İslam için düzenlenen kutlama yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Vali Mustafa Büyük, Ak Parti İl Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Ayhan Sefer Üstün, Hasan Ali Çelik, Ak Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Ak Parti heyetinden birçok isim ve basın mensupları katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na atandığı günden beri detaylı olarak ilk kez konuşan Ayşenur İslam şehre hizmet konusunda müjdeler verdi..

Milletvekilleriyle birlikte şehirde çeşitli planlar yapıp, uygulamaya sokacağını belirten Ayşenur İslam 7 Ocak'a kadar Ankara'da yoğun çalışmalar içinde olacağını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Vali Büyük ve Ak Parti milletvekilleri Bakan Ayşenur İslam'ı tebrik ederek başarı temennilerinde bulundu..

Düzenlenen yemekte konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Sakarya'nın ilk kadın milletvekili olmak benim açımdam yeteri derecede şerefli bir işti. Ama şimdi Sakarya'nın ilk kadın bakanı olmak hakikaten çok daha şerefli bir şey. Hizmet etmek için bu yola çıktık. Tabiki sonunu bilmeden çıktık. Bu tür makamları talep etmek yada beklemek milletvekillerinin işi değil. İnsanın muhim anlarda bütün hayatı gözlerinin önünden geçiyor. Benimde birkaç gündür hayatım gözlerimin önünden geçiyor. Bakıyorum da hiç kolay bir işim olmamış zaten. Bütün işler çok zormuş. Bunun da altından allahın izniyle kalkarız diye düşünüyorum. Memleketimizin bütün kadın, çocukları, garip gurabası fakir fukarası şehitleri, gazileri, gazi yakınları, engellileri, evsiz kalmışları, evlenmiş ayrılmışları ne kadar dezavantajlı durum varsa artık onlar bizim elimizin altında, artık onlarla bizim ilgilenmemiz gerekiyor. Şimdiye kadar Sakarya'nın ablasıydım artık onlarında ablası olmak durumundayım. Allah azmimizi arttırsın, mübarek eylesin. Allah memleketimizin bütün hayırlı işlerine bizi vesile etsin. Bundan sonra şehrimiz için neler yapacağımızı planlayacağız, hayata geçireceğiz. Ben hizmetinizdeyim, ne zaman isterseniz kapı size açık. 7 Ocak'a kadar sizden müsade istiyorum, Ankara'da çok yoğun çalışmamız gerekiyor. Allah yolumuzu açık, sayemizi mübarek etsin." şeklinde konuştu.

Program yapılan konuşmaların ve yemek ikramının ardından son buldu.

Haberin Videosu

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2730080/islam-onuruna-verilen-yemekte-konustu