Bu tuzağa düşmeyin!

Dolandırıcılar işlerini yapmakta sınır tanımıyorlar
Son dolandırıcılık ise KOBİ kredisi çıkartmak vaadiyle yapılan dolandırıcılık olayı. Son yıllarda piyasada yaşanan sıkıntılar sonrasındaesnafların nakit sıkıntısına düşmesine fırsat bilen bazı kişiler cep telefonları üzerinden gönderdikleri mesaj ile esnafları mağdur ediyorlar.
'Yeni yasa devlet kredisi başvuruları başlamıştır. % 0 Faiz 10.000-150.000 TL arası faizsiz kredi başvurusu için hemen arayın: 0212985**. mesajı gönderen kişiler kendilerini bakanlık adına görevli olarak tanıtarakkişinin adını soyadını TC'sini alarak kredi başvurularını alarak kredi için gerekli evrakları gönderip 800 lira sigorta ve kargo bedeli alıyorlar.
Bununla ilgili gelen son şikayet şöyle:;
''Kredi evrakı adı altındamesajına istinaden T.C. numaramı ve adresimi vererek kredi talebinde bulundum.iki üç gün sonra şu mesaj geldi. 7ekg56cm kodlu krediniz onaylanmıştır. Evraklarınız 3 iş günü içerisinde tarafınıza ulaşacaktır. 0212985**. B354 Evraklar Aras Kargo'yla gönderilecek ve sigorta masrafları için 800 TL olan bedel kargo şirketine ödenecek evraklar tarafımdan teslim alınacaktı. Aldığım duyum ve şikayetler sonucu KOBİ telefonunu aradım ve kredinin iptalini istedim. Kredinin iptalini sağlıyoruz yanıtına rağmen halen bu şirket ve şahıslardan kargonuzu alın mesajları gelmeye devam ediyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2730369/bu-tuzaga-dusmeyin