AK Partiler sandığa gidiyor! TV264'de canlı

AK Parti'de Büyükşehir ve 16ilçe belediye başkanlığı için başvuruda bulunan 149kişi ve 17mevcut belediye başkanı için partililersandık başına gidecek. İlk kez yapılacak e-temayülde teşkilat üyeleri mevcut başkanları değerlendirecek ve kimi aday görmek istiyorlarsa onların isimlerini yazacak

AK Parti'de Genel Merkez tarafından tüm illerde aynı gün yapılacak temayül yoklaması bugün Serdivan'daki Spor salonunda gerçekleştirilecek.
Temayül yoklamasında teşkilat üyelerine 5 soru sorulacak. Mevcut başkanı değerlendirecek olan teşkilat üyeleri aynı zamanda aday olarak görmek istedikleri 2 ismi daha yazabilecek.

CEP TELEFONU ALINMAYACAK

Serdivan'daki spor salonunda yapılacak temayül yoklamasında kurulacak bilgisayarlardaoy kullanacak. Teşkilat üyeleri kimlik kartları ile her ilçe için kurulacak masada genel merkez tarafından verilecek kartı alacak. Kartı alan parti üyesi cep telefonunu bırakarak kabine girecek ve oyunu kullanacak. Oy kullanımının ardından sistem kapacak ve yeni gelen teşkilat üyesi tekrar sisteme girerek oyunu kullanacak. Böylece oyların gizliliği korunacak.Temayülde ilçede oturan İl yöneticileri, parti üyeliği devam eden geçmiş dönem ilçe başkanları, İlçe yönetim kurul üyeleri, İlçe Kadın Kolları yönetimleri, İlçe Gençlik Kolları yönetimleri, Belediye Meclis üyeleri ve Ana Kademe Mahalle Başkanları oy kullanacak.

İŞTE SORULAR

Temayül yoklamasında en fazla merak edilen konulardan biri hangi soruların sorulacağı oldu.

İlk kez yapılacak temayül yoklamasında sorular ortaya çıksa da farklılıkların olma ihtimali de çok yüksek. Temayülde mevcut belediye başkanları ile ilgili 5 soru sorulacak.

"Belediye Hizmetleri, Halkla İlişkiler, Teşkilat İlişkileri, Partinin ilke ve Değerleri Açısından Nasıl Buluyorsunuz, Belediye Başkanının Yeniden Aday Gösterilmesini İster misiniz?" soruları yöneltilecek.

Mevcut başkanı değerlendiren teşkilat üyesi bunun dışında belediye başkanı olarak görmek istediği 2 kişiyi daha yazacak.

SONUÇLAR AÇIKLANMAYACAK

Elektronik ortamda gerçekleştirilecek olan temayül yoklamasının sonuçları direk genel merkeze ulaşacak ve sonuçlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne gidecek. Oy kullanılacakların kabinlere kesinlikle cep telefonu ile girmesine izin verilmeyeceğini basın mensuplarının da salonda belirli yerlerde çekim yapmalarına izin verileceği belirtildi

TV264 CANLI YAYINDA

Bu arada TV264'de saat 10.00'da başlayanAk Parti'deki temayül yoklamasını Serdivan'daki Spor Salonundan aralıklı olarak canlı yayınlıyor.

TV 264 muhabirleri şu anda spor salonundan başlayan temayül yoklamasından son dakika gelişmelerini aktarıyor.Salonda teşkilat üyelerinin oy kullanma işlemleri de yavaş yavaş başladı.Yoklamanın ne zaman sona ereceği ve programda nelerin yaşanacağını merak edenler TV 264'den programı an be an takip edebilir.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2730449/ak-partiler-sandiga-gidiyor-tv264de-canli