Filatelistler bu sergiyi kaçırmayın

PTT Başmüdürü Tevfik Yaman, Müdür Hasan Okyar,Filateli Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Arda , SAGÜSAD Başkanı Müjgan Zaman, adına özel pul basılan ressam Bayram İnce'nin eşi ve kızı ile çok sayıda filatelist katıldı. PTT Başmüdürü Teyfik Yaman Serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederken başka illerden gelerek sergiye katılan 47 filateliste ve Sakarya Filatelistleri adına Erdoğan Şen'eteşekkür etti.Filateli Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Arda ise artık Sakarya'ya milli bir pul sergisinin yakışacağını belirtti.
200 panodanoluşanSAGÜSAD V. Atatürk pul sergisiiçin 15/23 Haziran 2012-Adapazarı Özel tarih damgası kullanılıyor. "Adapazarı'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 91.Yılı" kapsamı içinde olması ve Adapazarı Belediyesi tarafından da kurtuluş anısına PTT'ye özel pul bastırıldı.21 Haziran 2012 tarihinde Adapazarı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü-21 .06.2012 ADAPAZARI özel tarih damgası kullanılacak.
Geleneksel olarak bir de Sakarya'nın yetiştirdiği değerler adına özel pul basımı projesine devam edildi. Değerli fotoğraf sanatçımız merhum Hüsnü Gürsel, ardındanİbrahim Zaman ve bu yıl daSakarya'nın yetiştirdiği değerli ressamlardanBayram İnce , adına özel pul bastırıldı.Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir evinde istirahatte olan Bayram İnce'yi temsilen törene katılan eşi Elmas İnce ve kızı Gülcan oldukça duygusal anlar yaşadılar. 10 mayıs 1928'de Adana'da doğan İnce Paksoy yağlarının şubesini açmak için 1965'de geldiği Sakarya'da yerleşti ve Ressam Oğuz Aydın'ın yanında resim sanatına başladı. Sakarya Güzel Sanatlar Derneği ilk kurucularından olan İnce; dernek Başkanlığı nı da bir süre yürüttü. Evli ve Gülcan, Cankut ve Mevcan adlarında 3 çocuğu olan İnce ,çok sayıda sergi gerçekleştirmiştir.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2730764/filatelistler-bu-sergiyi-kacirmayin