Engelliler için 'Engelsiz Spor Şenliği' yapıldı

Şenliğe Vali Mustafa Büyük, Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz, Serdivan Kaymakamı Ramazan Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu'nun yanı sıra engelliler ile ilgili çalışma yapan derneklerin temsilcileri, sporcular ve aileleri katıldı. 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen organizasyonda görme engelli olmasına rağmen resim yapabilmesiyle belgesellere konu olan Eşref Armağan'da bir gösteri sundu.

Doğuştan görme engelli olmasına rağmen yaptığı resimlerle izleyenlerin takdirini kazanan Armağan, "Bir insan eğer yaşadığı dünyayı tanımak istiyorsa, engeli ne olursa olsun fark etmez istenilen her şeyi yapabilir. Bunun için şükür sahibi , sabırlı, azimli ve inatçı olmak gerekiyor" dedi. Görmediği için başına gelen olayları anlatan Armağan, esprili anlatımıyla dinleyenleri güldürdü.

Şenlikte engelli öğrencilerin halk oyunları, jimnastik, basketbol, masa tenisi ve okçuluk gösterilerinin ardından Vali Büyük ile Masa Tenisinde Avrupa 2.si olan sporcumuz Hilal Türkkan gösteri maçı yaptı. Renkli görüntülere sahne olan organizasyonun sonunda Vali Büyük sporculara madalyalarını verdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2731141/engelliler-icin-engelsiz-spor-senligi-yapildi