Ak kadınlardan anlamlı ziyaret

Güneşler Mahallesi'nde bulunan Sevgi Çiçeği Rehabilitasyon Merkezi'ne yapılan ziyarette AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu kurum yetkilileri, engelli çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi.

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu ve yönetim kurulu üyeleri;zihinsel ve bedensel engelli çocukların rehabilitasyon gördüğü Sevgi Çiçeği Rehabilitasyon Merkezi?nde çocuklar tarafından yapılan el işlerini incelediler.

Hem çocuklar hem de aileleri ile sohbet eden AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu, engellilerle ilgili hem şehrimizde hem de ülkemizde ortaya konan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

26 yaşında engelli bir oğlu olan anne ile sohbet eden Ebru Kavasoğlu, engelli annesinin çalışmalarla ilgili fikirlerini aldı. Engelli annesi olmanın zorluklarından bahsederken, 10 yıl önceki şartlar ile 10 yıl sonraki şartlar arasında büyük farklar hissettiğini söyledi.

Ardından; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın "Birlikte Yürüyoruz" adlı projesinin Sakarya ayağını yürütecek olan Beyazay Derneği yetkilileri ile fikir alışverişinde bulunan Ebru Kavasoğlu, projenin detayları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Prof.Dr.Doğan Cüceloğlu ve Doç.Dr.Hande Sart'ın katkıları ile "Engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmak ve engelli-engelsiz herkesin birlikte yürümesi" hedefi ile "BİRLİKTE YÜRÜYORUZ" isimli bir kampanya hazırlanmıştır.
Kampanyanın Genel Başkanlığını ise AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva'nın yaptığı proje, Türkiye Beyazay Derneği tarafından tüm şubelerde yürütülecektir.

Proje ile ilgili istişarelerin ardından, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu ve yönetim kurulu üyeleri son olarak engelli çocuklara hediyeler takdim ederek ziyareti sonlandırdılar.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2731657/ak-kadinlardan-anlamli-ziyaret