Abhaz ve Adige Halkları Voleybol Turnuvası sona erdi

Abhaz Adige köyleri Voleybol turnuvasının 10 uncusu ana vatanı Abhazya'da şehit düşen Tsıba Efkan Çağlı adına düzenlendi. 24 takımın katıldığı turnuva 2 ay sürdü.

Turnuva böyle başladı

Açılışını Büyükşehir Belediye BaşkanıZeki Toçoğlu, Sakarya Ak Parti il başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Belediyebaşkanı İrfan Püsküllü,Sakarya MHP milletvekili Zihni Açba, Sakarya MHP İl Başkanı Levent Bülbül, MHP Hendek ilçe başkanı Turgut Babaoğlu, MHP Meclis üyesi Hüdaverdi Bahadır, SakaryaAbhaz derneği başkanıOral Kobaş, Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanı Metin Özkan, Sakaryalı iş adamıErkutAşoğlu, İzmir'in en yüksek gökdelenini inşa eden Hendekli işadamı Şenol Sakal, Hendek Belediye meclis üyesi Şenay Sakal ve M. Nedim Alkan, Karatoprak, Aşağı Çalıca ve Yeşilyurt mahalle muhtarlarıile birlikte Soğuksu mahallesinin ileri gelenleri tarafından yapılan voleybol turnuvası dün akşam oynanan final müsabakası ile sona erdi.

Çakallık turnuvanın dördüncü takımı oldu

24 takımdan oluşan turnuvanın dün akşam oynanan müsabakalarındailk müsabaka üçüncülük-dördüncülük müsabakası Çakallık ile Akbalıktakımları arasında oynandı ve müsabaka Akbalık takımının 3-2'lik galibiyeti ile sona erdi.

Şampiyon Tahirağa

Turnuvanın heyecanla beklenen final müsabakasında ise iki Düzce takımı karşı karşıya geldiler.Esmahanım takımı ile final müsabakasına çıkan Tahirağa takımı rakibine hiç set vermeden müsabakayı 3-0 net skorla kazanarak 2017 Voleybol turnuvasının şampiyonu olarak kupasını müzesine götürdü.

Kupalar Özkoç ve Püsküllü'den

Müsabakalarda dereceye giren takımlarakupalarını CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü tarafından verildi.

Ahmet Çileci

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2732474/abhaz-ve-adige-halklari-voleybol-turnuvasi-sona-erdi