'17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet haftası olsun'

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent; "17-25 Aralık, aralarında dönemin bakan çocukları, bürokratları ve işadamlarının bulunduğu pek çok kişinin gözaltına alındığı 'Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturması'dır.

Bu süreçte, basına uygulanan yasaklar, soruşturmayı başlatanların görevden alınması, haberi yapan gazetecilere açılan davalar, dört bakan hakkındaki Meclis soruşturmasının reddine kadar bir dolu önlemle şeffaf bir şekilde hukuki sürecin işletilmesi imkansız hale getirilmiştir.

Türkiye ve dünya kamuoyu önünde açılan ayakkabı kutularından çıkan paralar, ses kayıtlarında duyulanların ardından hızlıca yaratılan " paralel algı" ile dikkatlerin başka yöne çekilmesi sağlanmıştır.

Tarih elbet, bu hak ve hukuk ihlallerini görmezden gelenleri de yazacaktır. Biliyoruz ki 'mevcut iktidarın hukuk devleti? konusunda bugüne kadarki sicili hiç parlak değil.

Hukuk ve yargı katledildi.

Hukukun gücü değil, gücün hukuku baskın çıktı.

Ama şimdilik?

Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece 17-25 Aralık'ın hesabı sorulacaktır. Dosyaları kapatılabilirsiniz. Ancak bizim, kamuoyunun ve devletin hafızasını silmeniz mümkün değil.

Şeffaf bir devlet yönetimini talep eden, adalet mekanizmasının işletilmesinde ısrarcı olan bu ülkenin insanları gerçeğin takipçisidir. Biz siyasetçiler bütün gerçeğin hukuk ve vicdan çerçevesinde açığa çıkması gerektiği inancıyla sürecin taşıyıcı gücü olmaya devam edeceğiz.

CHP olarak, en önemli görevlerimizden biri de yetim hakkı yedirmemektir. Yetimlerin ve öksüzlerin haklarını korumak olan ama bizzati yetimlerin ve yoksulların haklarını makamlarından doğan güçlerini kullanarak, gasp etmeye yeltenenlerden de hesap soracağımızı, 17-25 Aralık tarihi münasebetiyle bir kez daha hatırlatıyoruz."

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2733943/17-25-aralik-yolsuzluk-ve-rusvet-haftasi-olsun