Cumhuriyet sevgisini en iyi onlar anlattı

Resmi Daireler Kampüsü toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine; Vali Yardımcısı Hikmet Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Mehmet Emin Taşkın, Şube Müdürleri Hamdi Ünal, Zafer Levent Soyhan, Şükrü Yıldız, Gazeteci Yazar Cevdet Güngör, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

"Cumhuriyet Çocukları Cumhuriyet Sevgisini Anlatıyor" konulu yarışmanın ödül töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, yarışmaya katılan tüm öğrencileri ve onları destekleyen öğretmen ve velileri tebrik ederek; "Öğrencilerimizin ortaya koyduğu başarılı eserler bizlere geleceğimiz için büyük umut vermiştir. Yazdıkları ve çizdikleriyle Cumhuriyet'i en güzel şekilde anlatan tüm öğrencileri kutluyorum." dedi.

Ödül alan öğrenciler
Resim alanında; Ortaokullar kategorisinde 1.liği kazanan SAÜ Vakfı Ortaokulu'ndan Birce Aytekin, 2. Zübeydehanım Ortaokulu'ndan Beyzanur Berk ve 3. TOKİ Ortaokulu'ndan Mervenur Gümüş'e ödüllerini Vali Yardımcısı Hikmet Dinç verirken, Liseler kategorisinde ilk üç dereceyi kazanan Şükrü Ayna Anadolu Lisesi'nden Hatice Bakır, Atatürk Anadolu Lisesi'nden Ahmet Akburak, Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'nden Tunahan Çiftçi'ye ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı verdi.

Şiir alanında; Ortaokullar arasında birinciliği kazanan 17 Ağustos Ortaokulu'ndan Ecem Turan, ikinci 21 Haziran Ortaokulu'ndan Kağan Yiğit Bahça, üçüncü Arifiye Kazım Karabekir Ortaokulu'ndan Dilara Çağaltay'a ödüllerini İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Mehmet Emin Taşkın verirken, Liseler arasında dereceye giren Karasu Atatürk Anadolu Lisesi'nden Tuğçe Nur Turgaç ve Aybüke Çetin, Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'nden Gözde Şiir ödüllerini Gazeteci Yazar Cevdet Güngör'ün elinden aldı.

Kompozisyon alanında; Ortaokullar birincisi Serdivan İmam Hatip Ortaokulu'ndan Hatice Sena Kulak, ikinci Zübeydehanım Ortaokulu'ndan Asena Ebru Çorlu, üçüncü 21 Haziran Ortaokulu'ndan Bahadır Kaymaz'a ödüllerini İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Ünal, Liseler kategorisi 1.si Karasu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nden Öznur Kütükçü, 2. Karasu Atatürk Anadolu Lisesi'nden Ezgi Ceren Sezagin, 3. Karasu Anadolu Öğretmen Lisesi'nden Merve Bülbül'e ödüllerini İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan
verdi.

Resim Sergisi
Cumhuriyet Bayramı Coşkusu, Cumhuriyet Yönetimi, Çocukların ve Gençlerin Atatürk ve Cumhuriyet Sevgisi, Cumhuriyet ve Kazanımları, Cumhuriyet Sonrası Gelişen ve Kalkınan Türkiye temalarının işlendiği şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarının ödül töreni sonrasında Cumhuriyet Resim Sergisi'ni gezen protokol üyeleri ve davetliler, öğrencileri gösterdikleri üstün performans ve başarılarından dolayı takdir ettiler.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2735150/cumhuriyet-sevgisini-en-iyi-onlar-anlatti