Cevat Ayhan Fen Lisesi'nden büyük başarı

2013 YGS sınavında 130,48 net ortalaması ile ilk 10 bine 46 öğrencisini sokarak devamlı yükselen başarısını taçlandıran Cevat Ayhan Fen Lisesi, İstanbul'da muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirilen ve Türkiye çapında en gözde Liselerin katıldığı 21. Ulusal Çevre Proje Olimpiyatı'nda (INEPO)iki ödül birden kazandı. 50 ilden 753 projenin katıldığı yarışmada Fen Lisesinin iki projesi Türkiye ikincisi ve üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencilerinden Sinan Abus ve Furkan Büyükgöl, Biyoloji Öğretmeni Sevilay Kocabaş'ın danışmanlığında Türkiye ikincisi olarak Gümüş madalya alırken; Kimya Öğretmeni Yusuf Subaşı danışmanlığında Ayşe Yağmur Çiftçi'nin projesi üçüncü olarak Bronz madalya elde etti. Bu başarı proje yarışmalarına sürekli katılan Cevat Ayhan Fen Lisesinin her yıl proje yarışmalarında derece alma geleneğinin sürdüğünü gösterdi.

Öte yandan 21. Ulusal İNEPO Çevre Proje Olimpiyatı'nda ilköğretim kategorisinde finale kalan Bilim Sanat Merkezi'nden Öğretmen Murat Şahin'in Danışmanlığında Öğrenciler Rana Lomlu ve Senanur Güzel'in projesi mansiyon ödülü kazandı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2735297/cevat-ayhan-fen-lisesinden-buyuk-basari