Kutluata'dan Gaziler Günü mesajı

Vatanın bağımsızlığı, milletin bölünmez bütünlüğü ve ebedi varlığını korumak için gözlerini kırpmadan, cepheden cepheye koşan, bu uğurda bedenlerinden ve canlarından vazgeçen kahraman gazilerimizi yalnızca bugün değil her gün saygıyla yâd ediyoruz. Şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Onlar ülkemizin övünç kaynakları, vatanseverliğin ve kahramanlığın yıkılmaz abideleridir.

Türk milletinin binlerce yıllık devlet çınarı kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanarak bugünlere erişti. Onların omuzlarında yükselttiği bu kutsal vatanı bölünmez bir bütün olarak geleceğe taşımak bizlerin üzerindeki en büyük sorumluluk, onların aziz hatıralarına karşı gösterebileceğimiz en büyük şükran nişanıdır.

Bu vesile ile Gazi Meclis'in ortaya koyduğu bağımsızlık ve birlik iradesini, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün inanç ve azminden, gazi ve şehitlerimizin iman ve gayretinden bir an olsun sapmadan yaşatacağımızı bir kez daha hatırlatıyorum.

Kıymetli gazilerimize şükranlarımızı sunarken, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2735728/kutluatadan-gaziler-gunu-mesaji