58 farklı renk Kent Meydanı'nda birleşti...

9. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda 58 ülkeden 400'ü aşkın öğrenci ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, "Uluslararası öğrenci buluşmaları Sakarya'daki kardeşliğin daha da büyümesine vesile olmaktadır. Biz her zaman ifade ediyoruz: Dünya'nın çeşitli bölgelerinden şehrimize okumak için gelen kardeşlerimiz bizlerin misafirleridir" dedi.

58 ülkeden 400'ü aşkın öğrenciyi bir araya getiren ve Kent Meydanı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen programda Başkan Toçoğlu, kültür elçilerinin stantlarını tek tek ziyaret etti. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu, SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ve İHH Sakarya Şubesi Başkanı Sebahattin Aydın ile alanı gezen Toçoğlu öğrencilerden ülkeleri ile ilgili bilgiler de aldı. Buluşma renkli görüntülere sahne oldu.

Yabancı Öğrenciler Misafirlerimizdir

Aralarında Arnavutluk, Filistin, Bosna Hersek, Kırım gibi onlarca ülkeden temsilcinin yer aldığı büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Toçoğlu, "Artık geleneksel hale gelen uluslararası öğrenci buluşmaları Sakarya'daki kardeşliğin daha da büyümesine vesile olmaktadır. Biz her zaman ifade ediyoruz: Dünya'nın çeşitli bölgelerinden şehrimize okumak için gelen kardeşlerimiz bizlerin misafirleridir. Burada her yıl olduğu gibi yine örnek bir organizasyon hazırlanmış. Buluşma vesilesiyle farklı ülkelerin, farklı kültürlerini daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecek böylesi buluşmaların sayısının daha da artmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2735861/58-farkli-renk-kent-meydaninda-birlesti