Yüzme havuzunda son yaşananlar!

İlçe Müdürü görevden alındı

Sakarya kapalı yüzme havuzunda yaşanan olaylar tüm Sakarya'yı rahatsız etmiş GHSİM'de neler oluyor dedirtmişti. Bir şube müdürü,yüzme antrenörü ve cankurtaranlar arasında yaşanan olaylarda uzun süre sessizliğini koruyan İl Müdürü Salih Koşu olayların dışarıya taşmasının ardından İl Müdürü Salih Koşu harekete geçti.

İlk olarak bütün olayların faturasını İlçe müdürü Sabahattin Güzel'e kesen GHSİM İl Müdürü Salih Koşu İlçe müdürü Güzel'i İlçe Müdürlüğü görevinden alarak başka bir birime aldı ve olaylardan sorumlu tutuldu.

Güzel'in görevinden ayrılmasının ardından yerine İl Müdürlüğünde görevli Aziz Aracı getirildi.

Cankurtaran işten çıkartıldı

Sakarya kapalı yüzme havuzunda yaşanan olaylarda havuzda çalışan Eğitmen Cankurtaran bir görevli bayan yüzme antrenör'ü ile sorun yaşıyor diye işten çıkartıldı.

Cankurtaranın haklı olduğu İl Müdürlüğüne yapılan uyarılarda havuzda ciddi sorunların yaşandığını fakat olayların ciddiye alınmaması ile birlikte hakkını başka yerlerde araması yüzünden haksız yere haber verilmeden işten çıkartıldığı idi.

Cankurtaranlar'dan toplu İstifa

Sakarya Kapalı yüzme havuzunda yaşanan olaylarda fatura'nın İlçe Müdürü Sabahattin Güzel ile eğitmen cankurtaran'a kesilmesinin ardından diğer 3 cankurtaran'da harekete geçerek Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından haksızlık yapıldığı gerekçesi ile görevlerinden istifa etti.

Yaşanan olayların ardından yılsonu yapılacak olan ihalede işten çıkarılan cankurtaranın ardından diğer cankurtaranlarında görevlerine son verileceği ve başka cankurtaranların alınacağını öğrenmesinin ardından cankurtaranların görevlerinden istifa ettiği söyleniyor.

Cankurtaranlar ' Olaylarda İl Müdürlüğü suçludur'

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Kapalı Yüzme havuzunda yaşanan olaylarda İstifa eden cankurtaranlarneden ayrıldıklarını yakın çevrelerine şöyle anlattılar.

'Bizim ile alakalı hiçbir sorun yoktu fakat üstümüzde ağır bir baskı vardı. Bir Şube Müdürü havuz ile çok alakalı olmamasına rağmen devamlı Cankurtaranları kontrol ediyor ve baskı kurmaya çalışıyordu. Bizim yerimize ocak ayı içinde yeni cankurtaran grubunu da bu şube müdürü ayarlamıştı. Biz sayın İl Müdür'ü Salih Koşu'ya defalarca anlatmak istedik fakat fazla umursamadı hatta bizi odasına bile almadı. Sayın İl Müdürü Salih Koşu Sakarya Üniversitesinden de bizim hocamızdır.Orada bazı şeyler çok farklı işliyor biz üniversiten yeni mezun olan insanlardık burada tek suçumuz hakkımızı aramamız. Arkadaşımızın hiçbir suçu yokken işten haber verilmeden çıkartıldı. Bizde bu haksızlık karşısında sesiz kalmadık ve istifa ettik ve doğru yaptığımızı düşünüyoruz'

Cankurtaranlar İl müdürlüğünün bu konuda zayıf kaldığını belirttiler.

İstifa ettikleri gün yeni cankurtaranlar başladı

Görevlerinden ayrılan cankurtaranların ardındanaynı gün yeni cankurtaranların iş başı yaptı. Daha önceden hazır olarak bekletilen ekip cankurtaranların işlerinden istifa etmesinin ardından yıldırım hızı ile yeni görevlerine başlatıldı. Bundan sonra havuzda ve Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü'nde yaşanacaklar şimdiden merak konusu.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2736445/yuzme-havuzunda-son-yasananlar