Kaynarca'da bir ilk

Kaynarca Belediyesinin desteği ile Kaynarca İlçe Devlet Hastanesi ve Kaynarca Atatürk İlkokulunun müşterek organizasyonunda minik öğrenciler müzik ve palyaçolar eşliğinde gönüllerince eğlendi, meyve suyu ve yiyecek ikramıyla karşılanan öğrenciler beşerli gruplar halinde Diş Tabibi Furkan Burkay GÜREL ve Diş Tabibi Yunus Emre KARTAL tarafından ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildi.

Kaynarca İlçe Hastanesi bahçesinde yapılan Etkinliğin açılış konuşmasında Hastane Başhekimi Dr.Aysun ATAKAY; "?günün çocukların günü olduğunu, tüm çocukların hayatları boyunca ağız ve diş sağlığına gerekli önemi vermelerini ve bunun önündeki en büyük engel olan diş doktoru korkusu ve diş koltuğu korkusunu bu güne özel olarak onlar için hazırlanan etkinlikle yenmelerini arzuladıklarını belirtti. Organizasyona destek olan Kaynarca Kaymakamlığı, Kaynarca Belediyesi ve Atatürk İlkokuluna teşekkür etti?"

Palyaçolar eşliğinde müzikli eğlence ve yüz boyaması yapan çocuklar oyuncaklar, diş maketleri ve 23.Nisan süsleri ile donatılmış olan klinikte diş hekimlerinin kontrolünden geçirildi. Etkinliğe katılan her bir çocuğa kontrol sonrasında "diş macunu" ve "ağız çalkalama suyu" dağıtıldı. .

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2736471/kaynarcada-bir-ilk