Herkes 50 milyonun hayalini kuruyor

50 milyon TL'nin hayallerini kuran Sakaryalılar üniversiteden fabrikaya evden arabaya, oğlunu evlendirmekten yardım etmeye kadar çeşitli hayallerle 31 Aralık gecesini bekliyor.

Bu yıl 50 Milyon lira olan büyük ikramiye nedeniyle Milli Piyango biletleri, satışa çıktığı ilk günden itibaren vatandaşlardan büyük ilgi görmeye başladı. Milli Piyango bileti satanlar işlerinin açıldığını belirterek, "Herkes büyük ikramiyenin hayalini kurarak bilet alıyor. En fazla da çeyrek biletler satılıyor" dedi.

Yılbaşı nedeniyle sayıları artan Milli Piyango bilet satıcılarından biri olan Celalettin Turan, "50 Milyon TL bana çıksa yardım yaparım, ev alırım. Benim için insanlık önemli. Fazla para adamı bozar, şaşırtır. İhtiyacı olanlara yardım eder, insanlığımı konuştururum" dedi.

73 yaşındaki emekli Hikmet Işıldar ise, "Dört tane gariban damadım var, onları neşelendiririm. Bir tane de oğlum var. O'na ev ve araba alırım. Çocuklarım benim için çok önemli. Gerekirse her şeyden vazgeçer çocuklarım için yaşarım" diye konuştu.

Sakarya Üniversitesinde öğrenci olan Sefa Balaban da, "Benim amacım yatırım. Yatırımı yaptıktan sonra bir fabrika ya da galeri açarım. Yani ticarete atılırım" dedi.

Lise öğrencisi 18 yaşındaki Anıl Can ise, "Ben eğitim sistemini beğenmiyorum. Kendi üniversitemi kurup kendi üniversitemden mezun olurum" diyerek parası nasıl değerlendireceğini anlattı.

Ev hanımı 48 yaşındaki Fatma Şimşek, paranın kendisine çıkması halinde yapacağı ilk şeyin ise oğlunu evlendirmek olduğunu söyledi. Şimşek, "Oğlumu evlendiririm ve onun geleceği için yatırım yaparım. Yeğenlerim okul okuyorlar, onların okumasına yardımcı olurum. Ablamın oğlu hasta, onun tedavisine yardımcı olurum ve kalan parayla çevremdeki yardıma muhtaçlara yardım ederim"

Herkesin farklı bir hayal kurarak aldığı biletlerden 50 Milyon TL'nin kime çıkacağı ise 11 gün sonra belli olacak.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2736850/herkes-50-milyonun-hayalini-kuruyor