Atabek kentsel dönüşüm için konuştu!

Atabek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferansla katıldığı Hendek ilçesindeki 63 dönümlük alanda yapılması planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Bugün 5 ilde 33 binden fazla konutun kentsel dönüşümle revizyona uğraması için düğmeye basıldığına işaret eden Atabek, 5 ayrı şehirde yeni hayatlar ve yeni umutların ortaya çıkacağını anlattı.

"Revizyona uğrayacak konutlar güvensiz, sağlıksız ve sorunlu" diyen Atabek, "Buradaki halkımız da bu nedenle mutsuzdu çünkü her an deprem olabilir. Başka bir alternatifleri yok evlerini revize etmek durumundalar. Dolayısıyla Başbakanımıza ve Çevre ve Şehircilik Bakanımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz" ifadesini kullandı.

Atabek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Burada yaşayan halkımız, geleceğe daha umutlu bakıyor, çocuklarımız yeni evlerde büyüyecek. Daha sağlıklı olacak her şey. Enerji dönüşümü sorunu olmayan, barınma sorunu olmayan, sosyal tesisi olan bir bölge olacak. Artık Ayşe teyzemiz, komşularını çardağın altında misafir edecek. Artık çocuklarımız kirli sokaklarda değil yeşil alanlarda büyüyecek. Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor, Sakarya da bu değişime ayak uyduruyor. Yeni dünyada yeni işler bizi bekliyor.

Sakarya'da kentsel dönüşüm devam edecek, Erenler ve Sapanca gibi. Kentsel dönüşümün en fazla yapılması gereken illerden biri de Sakarya çünkü deprem kuşağı üzerinde. Muhalefet bu işe rant diyor ancak kentsel dönüşümün yapılacağı yerlerde gökdelenler değil en fazla 4 katlı binalar yapılacak. Kentsel dönüşüm projesinin düsturu de bu olacaktır."

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2736947/atabek-kentsel-donusum-icin-konustu