Vakıf Okulları Hami projesine katıldı

Bu kapsamda özel ve resmî okullar arasında iş birliğinin arttırılması adına projeye dahil olan Saü Vakıfı Özel Ortaokulu, Kazımpaşa İlkokulu ve Ortaokulu ile kardeş okul oldu.

Özel okullar ile devlet okulları arasında gönül ve kardeşlik bağını arttırmak amacıyla hayata geçirilen proje, Millî Eğitim tarafından öncelikli projeler kapsamında bulunuyor.

Okullar arasında sosyal dayanışma ve bütünleşmeyi arttırmak, etkinlik platformları oluşturmak için Vakıf Okullarıvakit kaybetmeden Hami Projesi için kolları sıvadı.

Bu projeye hem mental hem de gönülden bağlı olduğunu ilk fırsatta açıklayan Saü Vakfı Özel Ortaokulu Müdürü Mehmet Enes Çığıl proje ile ilgili şunları ifade etti: ''Eğitimde her zaman fırsat eşitliğinden yanayız. Ama elimizde olmaya sebeplerden dolayı bazen bu fırsat eşitliği dengesi istediğimiz gibi olamayabiliyor. Bizler de Vakıf Okulları olarak böyle bir projede yer almaktan dolayı çok mutluyuz. Okul ve öğretmenler olarak tüm olanaklarımızı kardeş okulumuzla paylaşmaya ve birbirimiz arasında sevgi ve bağlılık köprüleri kurmaya hazırız. Birlikte birçok güzel etkinliğe imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Hatta startını 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinliğinde başlattık. Müzik öğretmenimiz ve öğrencilerimiz hep birlikte kardeş okulumuzu ziyaret etti ve Çanakkale ruhunu türkülerle beraber yaşadı. Önümüzdeki günlerde de bu çalışmalar hız kesmeden devam edecek. İki okul öğrencileri ve öğretmenleri ile işbirliği halinde Ar-Ge çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri gibi projelerde ortak çalışmalar yürütecekler.'' dedi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2737041/vakif-okullari-hami-projesine-katildi