Tuvalet sapığı korkusuyla baltalarla nöbet tutuyorlar

MEDYABAR.COM

Azim Çelik'in özel haberi

Adapazarı merkezinde bulunan Güllük Mahallesi'nde yaklaşık 1 ay önce bir tuvalet sapığı ortaya çıktı. İddialara göre tuvalet ve banyo camlarına kafasını sokarak terbiyesiz sözler söyleyip kaçan sapık mahallede büyük bir korku yarattı.

2 bin 500 kişinin yaşadığı mahallede vatandaşlar tuvalet sapığı yüzünden günlerdir uyku uyumuyor. Mahalleli iftardan sonra ellerine sopa, balta ve kesici aletler alarak sokakta sapığı yakalamak için nöbet tutuyor.Polis ise yaklaşık 10-15 kişiye sapıklık yapan kim olduğu belirsiz kişiyi yakalamak için mahallede sabaha kadar devriye geziyor.

'Kafamı kaldırdım camdan bana bakıyordu'

17 yaşındaki Funda Güngör, lavobodoyken sapığın camdan kendisine bakıp kaçtığını belirterek,"Tuvaletteydim, ses geldi kafamı kaldırdım kafadan yukarısı gözüküyordu. Direk babama falan bağırdım. Dışarıya çıktığımızda göremedik zaten yoktu. Ertesi gün nöbet tutuyorduk yine evin bahçesine girerken gördüm. Annemle yöneldik, bizi fark etti direk çıktı bahçeden karşıdan karşıya geçip bize baktı kaçtı. İlk defa başıma böyle bir şey geldi. Kırmızı kapşonlu, uzun boylu, kirli sakallı biri" dedi.

'Yakalarsak işini bitireceğiz'

Sapığın ışığı açık gördüğü an geldiğini söyleyen Erol Gümüşpala şöyle konuştu: "Kızlarımız, biz tuvalete girmeye çekiniyoruz. Işığı açık bulduğu an giriyor, camı açıyor, bir şeyler söylüyor ondan sonra kaçıyor. Ama yakalarsak işini bitireceğiz. Temiz bir dayak yiyecek ondan sonra polise teslim edeceğiz. 15 gündür burada ama yakalayamıyoruz. Görenler var, ben gördüm ama sapık olduğunu tahmin edemedim. Geldi selamın aleyküm, sonra çekti gitti ondan sonra düşündüm bu sapık olmasın dedim, hakikaten sapık çıktı." diye konuştu.

'Sapığı her akşam kovalıyoruz'

Namık Güngör ise Ramazan ayı başından beri sapık yüzünden mahfolduklarını kaydederek, "Ramazan'dan beri mahfolduk yahu. Banyolardan aşağıya bakıyor, insanları çıplak görecek ya. Herkes gördü mahallede, oradan buradan atlıyor. Her akşam kovalıyoruz. Balta elimizde hep nöbet tutuyoruz. Gece sabaha kadar geziyoruz buralarda elimizde baltalarla. Yakalarsak işini bitireceğiz." dedi.

Mahalle halkı, korkularının son bulması için tuvalet sapığının bir an önce yakalanmasını istiyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2737179/tuvalet-sapigi-korkusuyla-baltalarla-nobet-tutuyorlar