Yerel Gazetelerde Bugün...

25.09.2014Perşembe gününe ait yerel gazetelerin manşetleri şöyle:

ADAPOSTASI

Bakan İslam hangi servislerin taşınacağına dair son sözünü söyledi.

"Gereken yapılsın"

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Sağlam'ın bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili Vali Hüseyin Avni Coş'a ayrıntılı bir sunum yapacağı öğrenildi. Sunumun ardından da taşınacak servislerin açıklaması bekleniyor.

AKŞAMHABERLERİ

"Eğitim sendikalarından tepki"

Dün Eğitim-Sen sendikasına üye olan öğretmenler bir günlük çalışma uyarısı yaparak bulvarda toplanıp basın açıklaması yaptılar.

BİZİMSAKARYA

"Öğretmene fişleme"

Müdür atamalarını ve eğitim politikalarını eleştiren Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen ve Eğitim İş, bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Milli eğitim tarafından ise derslere girmeyen öğretmenlerin isimleri toplandı.

SAKARYAHALK

Büyükşehir 5 yıllık stratejik planını işbirliği ile hazırladı.

"Şehrin geleceğini planladı."

Büyükşehir belediyesi 5 yıllık stratejik planını belirledi. Üniversite, STK'lar, vatandaş ve Büyükşehir işbirliği ile hazırlanan 5 yıllık plan toplantısında konuşan Başkan Zeki Toçoğlu, "Şehrin sahipleri değiliz. Şehrimizin emanetçisiyiz. Katılımcılığı ve şeffaflığı en üst seviyede tutuyoruz."dedi.

YENİGÜN

AK Parti'de başkanlık kulisleri şimdilik gizliden yürütülüyor.

"Destek peşindeler!"

AK Parti'de üye listelerinin askıya çıkmasıyla birlikte resmen başlayan ilçe ve il kongrelerine yönelik çalışmalar öncesinde, başkanlık yarışına katılmak isteyenlerin kulislerini şimdilik gizliden yürütüyorlar.

YENİHABER

Bir gün iş bırakan eğitimcilerden ortak tepki

"Eğitimciler ayakta"

Eğitimdeki uygulamalar eğitim çalışanlarını isyan ettirdi. İş bırakma eylemi yapan KESK Eğitim-Sen, Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş üyesi eğitimciler, son dönemde yapılan uygulamalara sert tepki gösterdi.

YENİSAKARYA

Büyükşehir garı taşımak istiyor ama?

"Tren nereden kalkacak?"

Adapazarı*Haydarpaşa tren seferlerinin ne zaman başlayacağı kadar nereden kalkacağı da belirsizliğini koruyor. Büyükşehir Belediyesi garı terminale taşımak isterken TCDD ise buna sıcak bakmıyor.

- Medyabar, Medya bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2737565/yerel-gazetelerde-bugun