Siyasette meydanlar ısınıyor

Haber ; Nurettin Eryılmaz

30 Mart Belediye Başkanlığı seçimlerine 28 gün süre kala siyasi partilerin filemaları ile süslenen sokaklar, siyasetin nabzını arttırmaya başladı.

Seçim, Mart ayında
hareketlendi

1 Mart itibarı ile seçime ısınan siyasi partiler sokağa inerken, seçim çalışmalarının en gözde olanı sokak ve caddelerin parti aday ve bayraklarıyla süslenmesi ile siyaset hareketlenmeye başladı.

SP bayrak
süslemesinde birinci

Saadet Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi sokakları, Atatürk Bulvarı ve Çark Caddesi'ni parti filemaları ile süsleyerek diğer partilere adeta fark attı. Son yapılan anketlerde Ak Parti'nin oylarının Saadet Partisi, DSP ve BBP'ye kaydığı yönünde açıklamalar ile moral bulan partiler yoğun seçim çalışmalarını aday tanıtımı ve proje propaganda çalışmalarını sürdürüyorlar.

Aylardır partilerin Belediye Başkan Adayları ile meclis adaylarını belirleme çalışması sonrası kesinleşen adaylık süreci ile Saadet Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi, Çark Caddesi başta olmak üzere şehrin birçok yerinde bayrak çekerek adeta seçimi hatırlattı.

Liderlerin
miting takvimi

14 Mart'ta Sakarya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Kent Meydanı'nda ev sahipliği yapacak.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak 22 Mart Cumartesi günü düzenlenecek olan miting için ilimize gelecek.

27 Mart'ta ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya'ya geleceği bilinirken, MHP'li Devlet Bahçeli'nin de yine seçim öncesi Kent Meydanı'nda miting yapacağı öğrenildi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2738111/siyasette-meydanlar-isiniyor