Pamukova'da gençler uyuşturucu batağına saplanıyor..!

Pamukova/ İsmail Çetintaş

Pamukova İlçesinde son yıllarda uyuşturucu kullanımı artarken, kullanma yaşı ise 15 yaşına kadar düştü. İlçe de onlarca genç Bonzai (Sentetik uyuşturucu) batağına batmış durumda. Gencecik çocuklar zehir tacirlerinin ucuz uyuşturucu olarak adlandırdıkları Bonzai'nin esiri olmuş durumda.

İlçe de hiç de azımsanamayacak derecede Bonzai satışı yapılırken, sentetik uyuşturucunun esiri olan gençler sokak ortalarında yerlerde sürünüyor.

Pamukova da gençlerin sentetik uyuşturucuyu aldığı en önemli mekan ise Pamukova Stadının çevresi olarak gösterilirken, satıcılar ise bazen evlere servis yapıyor.

Aileler ise çocuklarının Bonzai batağına batması karşısında çaresiz.

Çocuklarını aldıkları tüm tedbirlere rağmen uyuşturucu batağından kurtaramayan aileler, yöneticilerden, polis'ten, adli makamlardan yardım bekliyor.

Her an ölümle burun buruna olan onlarca genç ise Bonzai denen sentetik uyuşturucu maddenin esiri olmuş durumda.

Çocukları uyuşturucu batağına batan aileler ilçe ye uyuşturucu maddeyi sokan zehir tacirleri ve onların ayakçılarının yakalanıp adli makamlara teslim edilmesi için Emniyet birimlerine destek olmaya hazır olduklarını, İlçe de uyuşturucu satışının engellenmesi için polis ve adli makamlara büyük görevler düştüğünü dile getiriyor.

Evladı uyuşturucu kullanan bir anne ve babanın İlçede gençler arasında Bonzai (Sentetik uyuşturucu) kullanımının gençler arasında % 70 seviyelere ulaştığını, ileride uyuşturucu kullanımından ölümlerin ve istenmeyen olayların olabileceğini iddia etmeleri ise uyuşturucu kullanımının korkutucu boyutlarını ortaya koyuyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2738263/pamukovada-gencler-uyusturucu-batagina-saplaniyor