Kongreden fotoğraflar görüntüler!

Işıksu'nun gözleri doldu

Ak Parti Adapazarı İlçe Kongresi Orhangazi Kültür Merkezinde yapıldı. Yaklaşık 3 yıldır İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mutlu Işıksu'nun TÜVASAŞ'ta çalıştığı için parti tüzüğüne göre aday olamadığı genel kurulda Mustafa Ak tek aday olarak delegelerin önüne çıktı. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Mutlu Işıksu, başkanlığı sürecinde yapılan çalışmaları ve partililerle kurdukları yakın ilişkileri anlattı.
Parti tüzüğü gereği yeniden aday olamadığına dikkat çeken Işıksu, yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla birlikte Mustafa Ak'ın her zaman yanında olacaklarını söyledi. Konuşmasının sonunda partililere veda eden Mutlu Işıksu'nun gözlerinin dolduğu gözlendi.

Yavuz eskiyi hatırlattı

Işıksu'nun konuşmasının ardından Divan teşekkülü yapıldı. İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından Sakarya Bölge Koordinatörü Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün konuşma yaptı. Aygün'ün ardından eski Adapazarı İlçe Başkanı Ali İhsan Yavuz Sakarya Milletvekilleri adına konuştu.
Kendi başkanlığı döneminde de Mutlu Işıksu ile birlikte çalıştıklarına vurgu yapan Ali İhsan Yavuz, Ak Partinin kuruluşundan bu yana yaşananları değerlendirirken duygu yüklü bir konuşma yaptı.

Biz ilkeler partisiyiz

Yavuz'un ardından kürsüye gelen İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Mutlu Işıksu?nun tüzük gereği aday olamadığını vurgularken, "Biz ilkeler partisiyiz. Başbakanımızın bile 3. döneminden sonra Milletvekili olamayacağını açıkladığı partimizde tüzükle ilgili istisna aramaya gerek yok" dedi. Uncuoğlu konuşmasının devamında Mutlu Işıksu ile ortak çalışmalarını duygulu sözlerle anlattı. Uncuoğlu'nun sesinin titrediği dikkat çekti.

Hep beraber çalışacağız

Genel Kurulda son konuşmayı ise Başkan Adayı Mustafa Ak yaptı. Adaylık sürecini değerlendiren Ak, ismi kendisiyle birlikte başkan adaylığı için geçen ancak Genel Merkezin yaptığı görüşmeler sonucu çekilen partililerle birlikte çalışacaklarını söyledi. Adapazarı İlçe Teşkilatının bu güne kadarki başarılı çalışmalarını daha yükseklere taşıyacaklarını belirten Mustafa Ak, "Durmak yok yola devam" diyerek konuşmasını bitirdi.

Oylamaya geçildi

Son olarak Sakarya Milletvekilleri ve Mustafa Ak'ın yönetim kurulu listesinde yer alanlar sahneye çıkarak beraber fotoğraf çektirdi.
Mustafa Ak'ın tek aday olarak katıldığı ve 430 delegenin oy kullanacağı genel kurulda seçim işlemi devam ediyor.
*Kaan GÜMÜŞEL yazdı.

Haberin Videosu

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2738332/kongreden-fotograflar-goruntuler