Vatan Partisi'nden Tank Palet tepkisi

Daha önce de yapılan eyleme katılan Vatan Partisi Sakarya bu sefer de başlatılan imza kampanyasına destek olmak için işçilerinyanındaydı.

Vatan Partisi Sakarya İl Başkanı Kemal Ağralı "Sakarya halkı özelleştirmenin bir sömürgeleştirme programı olduğunu bilince çıkartmalıdır. Sarı öküz hikayesi bilinir zirai donatım et kombinesi şeker fabrikasini verdiler .Şimdi tank palet sırada onu vermemek icin bütün Sakaryalı esnafları, siyasi partileri, meslek kuruluşlarını demokratik kitle örgütlerini tank palet işçilerini haklı ve doğru mücadelelerine destek olmaya çağırıyoruz.

Türkiye'nin vatan savaşı verdigi bu dönemde tank palet fabrikasinin özelleştirilmesi milli savunma sanayisine vurulan en büyük darbedir. Hükümeti bu noktada uyarıyoruz. Türk is,hak is disk ve memur sendikalarinin tamamınıda uyarıyoruz. Tek tek isletmeler bazında yapılan mücadelelerin başarı şansı yoktur. Bütün işçi sendikaları ve memur sendikaları tank palet fabrikasinin özelleştirilmesine karşı üretimden ve hizmetten gelen gücünü kullanmalıdır." diyerek Sakarya halkını Tank palet fabrikası işçilerini desteklemeye davet etti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2738804/vatan-partisinden-tank-palet-tepkisi