Asayiş raporundan öne çıkan olaylar

Sapanca ilçesi Akçay köyünde yaşayanİ.Y, E.K ve V.Y.'e ait 5 büyükbaş hayvan sahipleri tarafından otlamaları için araziye salındı.

Hayvanların aynı gün saat 17.00'de eve dönmemeleri üzerine hayvanların kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındığını fark eden hayvan sahipleri, durumu jandarmaya bildirdi.

SU DİYE TİNER İÇİNCE ZEHİRLENDİ

Sakarya'nın Ferizli ilçesine bağlı Konuklu köyünde, E.A.K adlı çocuk, evde bulunduğu esnada tiner şişesini su zannederek içti. Tinerin ağzına değmesi ile acı içinde bağırmaya başlayan E.A.K, yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı.

Yenikent Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan E.A.K'nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

TABANCAYLA OYNERKEN KENDİNİ VURDU

Sakarya'nın Akyazı ilçesine bağlı Mansurlar köyünde H.Ç., kendisine ait 9 mm. çapında silahı temizlerken yanlışlıkla tetiği çekti. Sol bacağından yaralanarak hastaneye kaldırılan H.Ç'nin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Jandarma ekipleri olayla ilgili tahkikata başladı.

TORPİL YİNE CAN YAKTI

Sakarya'nın Söğütlü ilçesine bağlı Sıraköyünde meydana gelen olay, Bayram sevincini perdeledi. Bayram eğlencelerinden olan torpil yine can yaktı. Yaşları 18'den küçük olan Y.G ve O.G'nin torpil tabir edilen patlayıcıyla el ve yüz kısımlarında hafif yaralandıkları ve hayati tehlikeleri bulunmadığı belirtildi.

Benzer bir olayda Sapanca'nın Akçay köyünde yaşandı. Patlatılan torpilden dolayı yüzü yanan 7 yaşındaki E.Ü'nün hastaneye kaldırılmasından sonra hayati tehlikesi olmadığı bildirildi. Jandarma iki olayla ilgili tahkikat başlattı. -

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2739013/asayis-raporundan-one-cikan-olaylar